تلفن: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
ایمیل: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
ورود به تیکتینگ ثبت نام
مرکز دانش IT
فرهنگ واژگان تخصصی

Error control

کنترل خطا

کنترل خطا تکنیک تشخیص و تصحیح خطاهای ایجاد شده در بلوک داده ها در طول ارتباط است. به عبارت دیگر، قابلیت اطمینان کاراکترها را هم در سطح بیت و هم در سطح بسته بررسی می کند. اگر کنترل خطا مناسب انجام شود، از داده های منتقل شده و دریافت شده اطمینان حاصل می شود که یکسان هستند.

داده در هنگام انتقال می تواند خراب شود. به منظور حفظ ارتباط قابل اعتماد، خطاها باید شناسایی و اصلاح شوند. چندین پروتکل کنترل خطا در دسترس است و از تشخیص خطا و انتقال مجدد فریم های اصلاح شده استفاده می کند. برخی از تکنیک های رایج مورد استفاده در کنترل خطا، تأیید، زمان بندی و تأیید منفی است. در یک شبکه، دو نوع خطا رخ می دهد: خطاهای تک بیتی و خطاهای پشت سر هم. خطای تک بیتی، فقط یک بیت داده تغییر می یابد. در یک خطای پشت سر هم، دو یا چند بیت تغییر می کنند.

کنترل خطای پیش رو و کنترل خطای بازخورد دو نوع مکانیسم کنترل خطا هستند که در ارتباطات مورد استفاده قرار می گیرند. در کنترل خطای پیش رو، اطلاعات اضافی نیز به همراه داده ها منتقل می شوند. این  اطلاعات به گیرنده کمک می کند تا محل رخداد خطا را در داده های منتقل شده مشخص و تعیین کند. در کنترل خطا به عقب یا بازخورد، به همراه هر کاراکتر، اطلاعات کمی اضافی برای تشخیص خطاها ارائه می شود. گیرنده در این تکنیک تصحیح خطا را انجام نمی دهد. اگر داده دریافت شده حاوی خطا باشد، کل داده ها دوباره ارسال می شوند. کنترل خطای پیش رو به دلیل مقادیر اطلاعات اضافی که منتقل می کند، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

این توضیحات را بهبود دهید!
در مرکز دانش وبسایت مفتاح، همه کاربران میتوانند در تولید علم مشارکت داشته باشند؛ با استفاده از گزینه های زیر به کامل کردن یا بهبود اطلاعات موجود کمک کنید تا پس از بازبینی، تحت حساب کاربری خودتان منتشر شود.
بهبود توضیحات این واژه
پاسخ به سوالات تخصصی
امتیاز دهید:
برچسب ها:
۱۲ خرداد ۱۴۰۲     بازدید: ۲۵۰۳    
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف