سرور یک یونیتی 1U8S4E-EGS/2T ازراک با قابلیت پشتیبانی از پردازنده‌های زئون اینتل

دسته‌بندی بلاگ
سرور یک یونیتی 1U8S4E-EGS/2T
فهرست مطالب

سرور یک یونیتی با قابلیت پشتیبانی از پردازنده‌های زئون اینتل

سرور یک یونیتی 1U8S4E-EGS/2T پلت‌فرم مبتنی بر پردازنده‌های زئون اینتل است که مجهز به یک سوکت برای نصب پردازنده‌های زئون است. این سرور با هدف کاهش هزینه‌های استقرار جدیدترین پردازنده‌های اینتل به بازار عرضه شده است. ASRock Rack در طول سال‌ها بر مبنای طرح‌های نوآورانه خود محصولات خوش‌ساختی به بازار عرضه کرده است که عمدتا در مقایسه با رقبا قیمت پایین‌تری دارند. مادربوردهایی که توانایی پشتیبانی از پردازنده‌های سری Core/Xeon E اینتل و رایزن شرکت ای‌ام‌دی دارند و روی سرورهای کوچک و مقرون به‌صرفه این قرار گرفته‌اند. سرور یک یونیتی 1U8S4E-EGS/2T  ممکن است در نگاه اول عادی به نظر برسد، اما در واقع دارای چند ویژگی منحصر به‌فرد است که شاید از نگاه ما پنهان بماند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن پشتیبانی از پردازنده‌های نسل چهارم و پنجم زئون اینتل است.

نمای کلی سخت‌افزار سرور

این سرور یک یونیتی تنها 26.6 اینچ یا به عبارت دقیق‌تر 677 میلی‌متر عمق دارد. این سرور توانایی پشتیبانی از هشت عدد درایو 2.5 اینچی ساتا و چهار PCIe Gen5 NVMe را دارد. سینی‌های مخصوص نصب درایوها قابلیت‌های فنی کمی در اختیار کارشناسان قرار می‌دهند و تنها قابلیت استقرار درایوها در آن‌ها قرار دارد.

سرور یک یونیتی 1U8S4E-EGS/2T

گوشه سمت چپ پورت USB 3 قرار دارد. داشتن یک پورت USB اضافی ایده خوبی در این زمینه است.

سرور یک یونیتی 1U8S4E-EGS/2T

در سمت چپ چرا‌غ‌های LED قرار دارند که وضعیت سرور را نشان می‌دهند.

سرور یک یونیتی

پشت سرور بر مبنای یک طرح نسبتا استاندارد ساخته شده که منابع تغذیه در سمت چپ آن قرار دارند.

سرور یک یونیتی

همان‌گونه که مشاهده می‌کنید، منبع تغذیه اضافی 80Plus Platinum 750W با هدف دستیابی به اصل افزونگی در نظر گرفته شده است تا اگر منبع تغذیه اولیه با مشکل روبرو شد، فعالیت‌های تجاری متوقف نشود و کارشناسان، زمان کافی برای تعویض پاور داشته باشند. بد نیست بدانید، سرورهایی که امروزه به بازار عرضه می‌شوند دارای منبع تغذیه مثبت یک کیلووات (1kW+) هستند، اما این سرور به گونه‌ای طراحی شد است که انرژی کمتری را مصرف کند و به همین دلیل در گروه سرورهای کم مصرف بازار شناخته می‌شود.

سرور یک یونیتی

اگر به دقت به شاسی فوق نگاه کنید، متوجه می‌شوید که دو سینی نسبتا پنهان NVMe وجود دارد که فقط به صورت داخلی قابل دسترسی هستند. همان‌گونه که مشاهده می‌کنید چهار فن در پشت شاسی و دو جفت نیز در وسط قرار دارند. این فن‌های اضافی برای خنک‌سازی محفظه‌های 2.5 اینچی عقب و همچنین رایزر PCIe دوگانه در نظر گرفته شده‌اند.

با توجه به ویژگی‌های سخت‌افزاری سرور فوق باید بگوییم که ASUS EG500-E11 گزینه مناسبی برای کسب و کارهایی است که تمایل دارند از یک سرور مقرون به‌صرفه و مدرن برای انجام فعالیت‌های تجاری استفاده کنند.

نکته‌ای که ممکن است مورد توجه کارشناسان شبکه قرار داشته باشد، وجود اسلات‌های گسترشی PCIe است. ازراک یک اسلات توسعه PCIe Gen5 x16 تمام قد روی این سرور نصب کرده است، اما سرور فوق فاقد اسلات OCP NIC 3.0 است. ازراک در این خصوص گفته است که بازار به سرورهای میزبان میان رده‌ای نیاز دارد که اسلات‌های محدودی داشته باشند تا هزینه تمام‌شده خرید آن‌ها کاهش پیدا کند. این بازاری است که سرور فوق آن‌را هدف قرار داده است.

اشتراک‌گذاری:
برای ثبت نام در خبرنامه، عضو شوید.
مطالب مشابه
برای دریافت مشاوره و یا اطلاع از قیمت، با ما در تماس باشید.