ویژگی‌های استوریج HPE 3PAR StoreServ 8200 برای سازمان‌ها

دسته‌بندی بلاگ
استوریج HPE 3PAR StoreServ 8200
فهرست مطالب

ویژگی‌های استوریج HPE 3PAR StoreServ 8200

در دنیای امروز که روزانه حجم زیادی از اطلاعات تولید می‌شوند، ذخیره‌سازی اطلاعات سازمانی، مشتریان و فعالیت‌های تجاری ضروری است. ورود به عصر دیجیتال، باعث شده حجم گسترده‌ای از داده‌ها به روش‌های مختلف تولید شوند و ما را نیازمند راه‌حل‌های ذخیره‌سازی قابل اعتماد، مقیاس‌پذیر و سطح بالایی کنند که جوابگوی نیازها باشد. راهکارهای مختلفی برای این منظور در اختیار ما قرار دارند که یکی از آن‌ها، استوریج HPE 3PAR StoreServ 8200 Storage است. یک استوریج پیشرفته کلاس سازمانی که باهدف پاسخ‌گویی به الزامات سطح بالای مراکز داده طراحی شده است. در این مطلب، مشخصات فنی و ویژگی‌های سطح بالای استوریج فوق را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا ببینیم با خرید استوریج فوق به چه مزایای شاخصی در زمینه استفاده بهینه‌ از فضای ذخیره‌سازی داده‌ها دسترسی پیدا خواهیم کرد.

HPE 3PAR StoreServ 8200 Storage چه ویژگی‌های فنی دارد؟

هنگامی که صحبت از ویژگی‌های فنی استوریج فوق به میان می‌آید با گلچینی از مشخصات سخت‌افزاری سطح بالا روبرو هستیم. این استوریج مجهز به دو گره کنترلرکننده است که نقش مهمی در تسریع عملیات دارد. همچنین، به دو تراشه HPE 3PAR Gen5 ASICs به همراه دو پردازنده ۶ هسته‌ای با فرکانس ۲.۲ گیگاهرتز تجهیز شده است. همین مسئله باعث شده تا روند خواندن و نوشتن اطلاعات روی استوریج فوق با سرعت بالایی انجام شود. این استوریج با ارائه کش ۸۳۲ گیگابیتی به کاربران اجازه می‌دهد با کمترین تاخیر به داده‌های موردنیاز خود دسترسی داشته باشند. وجود ۱۲ پورت که قابلیت پشتیبانی از کانال‌های فیبر ۱۶ و ۳۲ گیگابیت بر ثانیه را به همراه iSCSI، FCoE و اترنت گیگابیتی دارند، انعطاف‌پذیری بالایی به این استوریج داده‌اند تا بتوان میزبان‌های مختلف را به آن متصل کرد. سازمان‌ها بسته به نوع دیسک‌هایی که روی استوریج قرار می‌دهند به ۸۳۸ ترابیت فضای ذخیره‌سازی ترکیبی (هارد دیسک و حافظه حالت جامد) دسترسی دارند تا بتوانند از طریق تکنیک لایه‌بندی به بهترین شکل از مزایای هارد دیسک‌ها و حافظه‌های حالت جامد استفاده کنند. علاوه بر این، از سروح مختلف رید پشتیبانی می‌کند تا ضریب محافظت از داده‌ها دوچندان شود.

استوریج HPE 3PAR StoreServ 8200

گسترش‌پذیری و انعطاف‌پذیری

استوریج HPE 3PAR StoreServ 8200 Storage بالاترین سطح از گسترش‌پذیری و انعطاف‌پذیری را ارائه می‌کند و به سازمان‌ها این قابلیت را می‌دهد همزمان با گسترش فعالیت‌های تجاری و ذخیره‌سازی اطلاعاتی که دائما به آن‌ها مراجعه می‌کنند، تاخیر در دسترسی به اطلاعات را به کمترین میزان ممکن برسانند. به لطف پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از انواع درایوها، مثل حافظه‌های حالت جامد (SSD) و هارد دیسک‌ها، استوریج StoreServ 8200 به سازمان‌ها اجازه می‌دهد یک پلتفرم ذخیره‌سازی منعطف و متناسب با نیازها را پیاده‌سازی کنند. به بیان دقیق‌تر، گسترش‌پذیری این ضمانت اجرایی را به سازمان‌ها می‌دهد که همگام با گسترش فعالیت‌های تجاری و نیاز به ذخیره‌سازی بیشتر داده‌ها، با افزودن مولفه‌های سخت‌افزاری همچون دیسک‌ها، به فضای ذخیره‌سازی یکپارچه‌ای دسترسی پیدا کنند و فرآیند سرمایه‌گذاری‌ را دقیق‌تر کنند.

عملکرد بالا

هنگامی که درباره ذخیره‌سازی داده‌ها صحبت می‌کنیم، عملکرد بالا موضوع مهمی است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن عبور کرد. استوریج HPE 3PAR StoreServ 8200 در این زمینه عملکرد منحصر به‌فردی دارد و به سازمان‌ها اجازه می‌دهد در شرایطی که حجم تراکنش‌های وارد شده به استوریج افزایش پیدا می‌کنند، افت عملکرد را تجربه نکنند. استوریج مذکور از معماری کارآمد و موازی برای ذخیره‌سازی اطلاعات استفاده می‌کند و برای این منظور مجهز به مولفه‌های سخت‌افزاری قدرتمندی مثل پردازنده‌های چند هسته‌ای و الگوریتم‌های هوشمند کش اطلاعات است که زمان تاخیر را به حداقل رسانده و بهره‌وری را افزایش می‌دهد. این معماری بیان‌گر این موضوع است که برنامه‌های مهم و بارهای کاری حیاتی قادر هستند در کوتاه‌ترین زمان به داده‌های موردنیاز خود دسترسی پیدا کنند یا اطلاعات موردنیاز خود را در زمان کوتاهی از استوریج دریافت کنند. به طوری که کاربران با صرف زمان کمتری به داده‌های موردنیاز خود دسترسی داشته باشند.

ارائه مکانیزم‌های قدرتمندی برای محافظت از داده‌ها

یکی از قابلیت‌های مهمی که استوریج‌ها باید به آن تجهیز شده باشند، یکپارچگی فرآیند ذخیره‌سازی داده‌ها و محافظت از داده‌ها در برابر حوادث مختلف است. استوریج HPE 3PAR StoreServ 8200 Storage طیف متنوع و گسترده‌ای از ویژگی‌های سطح بالا را به منظور تاب‌آوری و افزایش ضریب اطمینان و امنیت ارائه می‌دهد. برخی از این مکانیزم‌های قدرتمند به شرح زیر هستند:

فناوری رید (RAID):

استوریج ۸۲۰۰ Storage از فناوری قدرتمند آرایه اضافی دیسک‌های مستقل که تحت عنوان رید شناخته می‌شود به شکل دقیقی پشتیبانی می‌کند. این معماری فرآیند نوشتن داده‌ها را بر مبنای نوع رید انتخاب شده به شکل توزیع‌شده میان درایوهای مختلف انجام می‌دهد تا در صورت خرابی یک درایو، امکان بازیابی اطلاعات وجود داشته باشد. همچنین، به سازمان‌ها اجازه می‌دهد از انواع مختلف معماری رید با هدف برقراری تعادل میان عملکرد، ظرفیت و محافظت از داده‌ها استفاده کنند. این مسئله به نوع فعالیت‌های تجاری و حساس بودن داده‌ها بستگی دارد.

فرآیند تکثیر داده‌ها:

استوریج ۸۲۰۰ Storage مجهز به ویژگی قدرتمندی است که تکثیر داده‌های داخلی نام دارد و به کارشناسان شبکه اجازه می‌دهد در تعامل با برنامه‌های بازیابی از فاجعه، کپی‌هایی از داده‌ها ایجاد کنند تا بتوانند در صورت بروز مشکل، شرایط را به حالت اولیه بازگردانند. این فرآیند تکثیر می‌تواند بر مبنای دو معماری همزمان یا غیر همزمان باشد که انتخاب نوع معماری به استراتژی‌های سازمانی بستگی دارد. رویکرد فوق تضمین می‌دهد که سازمان‌ها می‌توانند در صورت بروز حملات سایبری فرآیند بازیابی را در زمان کوتاهی انجام دهند و مدت زمان عدم دسترسی به داده‌ها را به حداقل برسانند.

آماده‌سازی اسنپ‌شات‌ها و کپی‌های مجازی:

این قابلیت کاربردی و سطح بالا، راهکاری سریع برای آماده‌سازی اسنپ‌شات از داده‌ها یا ساخت کپی‌های مجازی ارائه می‌دهد تا بتوانید یک نمای سریع از داده‌ها در اختیار داشته باشید. کارشناسان شبکه می‌توانند از اسنپ‌شات‌ها در ارتباط با کاربردهای مختلفی مثل پشتیبان‌گیری، آزمایش یا توسعه استفاده کنند، بدون آن‌که عملیات مذکور بر محیط تولیدی تاثیر منفی بگذارد. مزیت بزرگی که ساخت اسنپ‌شات‌ها ارائه می‌کند، استفاده بهینه از فضای ذخیره‌سازی به شکل کارآمد، محافظت از داده‌ها و مدیریت ساده‌تر داده‌ها است.

استوریج HPE 3PAR StoreServ 8200

هوشمندسازی روند مدیریت

یکی از مزایای شاخص و سطح بالایی که استوریجHPE 3PAR StoreServ 8200  در اختیار ما قرار می‌دهد، مدیریت هوشمند داده‌ها است که باعث می‌شود به بهترین شکل ممکن از فضای ذخیره‌سازی استفاده کنیم و بر مبنای مکانیزم ساده‌ای به مدیریت استوریج بپردازیم. در ارتباط با مدیریت هوشمند استوریج، ما به یکسری ویژگی‌های کلیدی به شرح زیر دسترسی داریم:

Thin Provisioning:

ویژگی فوق به کارشناسان سازمان کمک می‌کند تا روند اختصاص فضای ذخیره‌سازی را به شکل پویا انجام دهند و تنها زمانی که کاربران به فضای ذخیره‌سازی فیزیکی نیاز دارند به آن دسترسی داشته باشند. این رویکرد ارزشمند، مانع از آن می‌شود تا ظرفیت ذخیره‌سازی بلا استفاده‌ای به وجود آید و همچنین سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای در هزینه‌ها داشته باشند.

بهینه‌سازی تطبیقی:

یکی دیگر از ویژگی‌های سطح بالای استوریج ۸۲۰۰ Storage، فرآیند بهینه‌سازی تطبیقی است. یک ویژگی کاربردی که به شکل خودکار و هوشمند فرآیند جابه‌جایی داده‌ها میان دیسک‌های مختلف را برای مبنای الگوهای استفاده و الزامات عملکردی انجام می‌دهد. این ویژگی تضمین می‌دهد، داده‌های پر استفاده به لایه‌های ذخیره‌سازی که عملکرد بالایی دارند انتقال پیدا می‌کنند و داده‌هایی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند به لایه‌های پایین‌تر که میزبان هارد دیسک‌های با سرعت پایین است، انتقال پیدا خواهند کرد. بر مبنای این راهکار قدرتمند، عملکرد استوریج افزایش پیدا کرده و هزینه‌ها در بلندمدت بدون دخالت دستی کاهش پیدا می‌کنند.

کیفیت خدمات (QoS):

ویژگی کاربردی دیگر که استوریج فوق ارائه می‌دهد کیفیت خدمات است که اجازه می‌دهد منابع ذخیره‌سازی مطابق با نیازهای کاری برنامه‌ها یا کاربران و بر مبنای اهمیت و الزامات عملکردی در اختیارشان قرار گیرد. به بیان دقیق‌تر، کارشناسان شبکه می‌توانند بارهای کاری حیاتی را اولویت‌بندی کنند و مطمئن باشند منابع ذخیره‌سازی موردنیاز در اختیار برنامه‌ها یا کاربران قرار خواهند گرفت. این ویژگی ارزشمند، مشکل بروز گلوگاه‌ را برطرف کرده و عملکرد استراتژی‌های ذخیره‌سازی را افزایش می‌دهد.

مدیریت فراگیر

استوریج HPE 3PAR StoreServ 8200 Storage مجموعه‌ای فراگیر از راه‌حل‌های نظارتی را ارائه می دهد تا روند مدیریت و دستیابی به بینش فراگیر به شکل ساده‌ای انجام شود.

HPE Infosight:

یک راه‌حل مدیریت هوش‌محور است که با جمع‌آوری داده‌های تله متری، فرآیند و تجزیه و تحلیل را انجام داده و بینش فراگیر در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد. این راه‌حل‌های هوشمند با هدف شناسایی و پیش‌بینی مشکلات احتمالی، ارائه راهکارهای پیشگیرانه به منظور بهینه‌سازی عملکرد استوریج و محافظت از داده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

HPE StoreFront Remote:

یک پورتال مدیریت ابرمحور است که روند نظارت بر استوریج‌های مختلف اچ‌پی را از طریق یک داشبورد واحد ساده می‌کند. این ابزار، نمایی جامع و فراگیر در ارتباط با زیرساخت‌های ذخیره‌سازی ارائه کرده تا روند نظارت بر تغییرات شکل ساده‌تری پیدا کنند.

HPE 3PAR StoreServ 8200 Storage برای چه کاربردهایی مناسب است؟

با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم، استوریج فوق را باید گزینه مناسبی برای آرشیو کردن اطلاعات یا انتقال اطلاعات از سرور به استوریج بدانیم. همچنین، ویژگی‌های سخت‌افزاری سطح بالای این استوریج باعث شده تا گزینه خوبی برای میزبانی پایگاه‌های داده پر تراکنش باشد. همچنین، شرکت‌های ارائه‌دهنده فضای ذخیره‌سازی ابری نیز می‌توانند از استوریج فوق در ارتباط با راه‌حل‌های ذخیره‌سازی ابرمحور استفاده کنند یا با استقرار ماشین‌های مجازی روی دیسک‌های پر سرعت به مشتریان خود اجازه دهند کمترین تاخیر را تجربه کنند.

کلام آخر

همان‌گونه که مشاهده کردید، استوریج HPE 3PAR StoreServ 8200  راهکار ذخیره‌سازی قدرتمندی در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد تا بتوانند به نیازهای ذخیره‌سازی پاسخ دهند. استوریج مذکور، به لطف گسترش‌پذیری، عملکرد، انعطاف‌پذیری بالا و مدیریت هوشمند، زیرساختی جامع به منظور مدیریت داده‌ها ارائه می‌کند. همچنین، بر مبنای به کارگیری ابزارهای نظارتی جامع، کارشناسان شبکه مشکلی از بابت مدیریت استوریج ندارند و این اطمینان خاطر را خواهند داشت که فضای ذخیره‌سازی به شکل کارآمدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به این توضیحات باید بگوییم HPE 3PAR StoreServ 8200 Storage گزینه مناسبی برای شرکت‌های بزرگی است که به دنبال یک فضای ذخیره‌سازی هیبریدی هستند که جواب‌گوی نیازهای آن‌ها باشد و از طرفی هزینه‌های جانبی را بدون دلیل افزایش ندهد.

اشتراک‌گذاری:
برای ثبت نام در خبرنامه، عضو شوید.
مطالب مشابه
برای دریافت مشاوره و یا اطلاع از قیمت، با ما در تماس باشید.