جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سیسکو و هیتاچی خدمات ابری هیبریدی مدیریت شده ارائه می‌دهند

دسته‌بندی بلاگ
فهرست مطالب

خدمات ابری هیبردی مدیریت شده

سیسکو و هیتاچی خدمات جدیدی برای نظارت بر شبکه‌های ابری، هشداردهی در خصوص بروز مشکلات، مدیریت ظرفیت و غیره ارائه می‌دهند. سیسکو و هیتاچی وانتارا (Hitachi Vantara) سال ۲۰۲۳ میلادی قراردادی منعقد کردند تا بتوانند نسل جدیدی از خدمات فناوری اطلاعات را در اختیار مشتریان خود قرار دهند. اکنون، این دو شرکت اطلاعات جدیدی در این خصوص منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد در نظر دارند سرویس جدیدی تحت عنوان خدمت مدیریت شده به عنوان سرویس (managed as-a-service) را در اختیار مشتریان سازمانی با محیط‌های ابر ترکیبی (هیبریدی) ارائه دهند.

این پیشنهاد مشترک، باعث خواهد شد تا شرکت‌ها و سازمان‌های کوچک و بزرگ بتوانند به Hitachi EverFlex (ذخیره‌سازی به عنوان سرویس با نرخ دسترس‌پذیری ۹۹.۹۹۹ درصد) و Cisco Powered Hybrid Cloud در قالب یک مفهوم یکپارچه دسترسی پیدا کنند و از سرویس‌های کاربردی موردنیاز خود در قالب یک سرویس زیرساختی همگرا که شامل فناوری‌های محاسباتی، شبکه و راه‌حل‌های نرم‌افزاری سیسکو و قابلیت‌های ذخیره‌سازی هیتاچی می‌شود به شکل همزمان استفاده کنند. این خدمات مطابق با نیاز کاربران قابل پیکربندی هستند و بر مبنای الگوی قیمت‌گذاری مبتنی بر الگوی مصرف عمل می‌کنند.

به‌گفته جرمی فاستر، معاون ارشد و مدیر کل بخش Cisco Compute، سازمان‌ها دریافته‌اند که زیرساخت‌های فناوری اطلاعات مبتنی بر مصرف (consumption-based) که تحت عنوان یک سرویس ارائه می‌شوند، می‌توانند به غلبه بر چالش‌هایی که اغلب در استقرار ابر هیبریدی وجود دارد، مانند پیچیدگی عملیاتی، افزایش هزینه‌ها و افزایش ریسک امنیتی کمک کنند و بخش قابل توجهی از فعالیت‌های نظارتی سرپرستان شبکه را کم کنند.

خدمات زیرساختی همگرای سیسکو/هیتاچی فرآیند استقرار برنامه‌ها را ساده و سریع خواهند کرد. این راه‌حل‌ها برای طیف گسترده‌ای از بارهای کاری و مواردی مثل طراحی، اعتبارسنجی و بهینه‌سازی قابل استفاده هستند و نقش مهمی در کاهش پیچیدگی و مدیریت ریسک دارند تا تیم‌های فناوری اطلاعات بتوانند به شکل ساده‌تری فعالیت‌های روزمره را انجام دهند.

فناوری مورد استفاده در این خدمات عمدتا شامل سیستم‌های ماژولار سری ایکس UCS و پلتفرم مدیریت ابری Intersight به همراه فناوری‌های دیگر شبکه سیسکو است که زیر چتر ابر هیبریدی ارائه می‌شوند و مواردی مثل راه‌حل‌های امنیتی، سوئیچ‌های نکسوس (Nexus) و پشتیبانی از شبکه گسترده نرم‌افزار-محور (SD-WAN) را شامل می‌شوند.

در سویی دیگر، EverFlex پلتفرم مدیریت‌شده به‌عنوان سرویس (managed as-a-service) هیتاچی است و سرویس‌های مدیریت ابر ترکیبی Vantara را شامل شده و قابلیت‌های گسترده‌ای در ارتباط با ذخیره‌سازی داده‌ها ارائه می‌کند که از آن جمله به موارد زیر باید اشاره کرد:

  • بسته‌های انعطاف‌پذیر، از جمله کانتینرها به عنوان سرویس برای محیط‌های داخلی و ابری، آرایه‌های ذخیره‌سازی و ذخیره‌سازی نرم‌افزارمحور.
  • سرویس‌های محافظت از داده‌ها که از مهم‌ترین آن‌ها باید به پشتیبان‌گیری، بازیابی از فاجعه، رمزگذاری و حفاظت از اطلاعات در برابر حمله‌های باج‌افزاری اشاره کرد.
  • نظارت و هشداردهی، مدیریت ظرفیت، آماده‌سازی و پیکربندی منابع (provisioning) و مدیریت تغییرات در فناوری اطلاعات.
  • پشتیبانی از راه‌حل‌های تجزیه و تحلیل پیش‌گویانه.

به‌گفته این شرکت‌ها، مشتریان می‌توانند خدماتی مانند هیتاچی Infrastructure Orchestration به عنوان یک سرویس و Cisco Intersight را سفارشی‌سازی کرده و ترکیب کنند تا قابلیت مشاهده کامل، مدیریت بر ابرهای درون سازمانی و ابری، تجزیه و تحلیل عملکرد، قابلیت مشاهده ابر ترکیبی و خودکارسازی را به شکل ساده‌ای در اختیار داشته باشند.

لازم به توضیح است که هیتاچی وانتارا و سیسکو در ژوئن ۲۰۲۳ قرارداد شراکت در توسعه خدمات ابری ترکیبی را منعقد کردند و قول دادند فناوری‌های شبکه سیسکو با محصولات ذخیره‌سازی هیتاچی ادغام خواهند شد تا زیرساخت مرکز داده و خدمات مدیریت‌شده ابر ترکیبی به شکل ساده‌ای در دسترس شرکت‌ها و سازمان‌ها قرار گیرد.

اشتراک‌گذاری:
برای ثبت نام در خبرنامه، عضو شوید.
مطالب مشابه
برای دریافت مشاوره و یا اطلاع از قیمت، با ما در تماس باشید.