جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خرید جونیپر نتورک توسط HPE به مبلغ ۱۴ میلیارد دلار

دسته‌بندی بلاگ
خرید جونیپر نتورک توسط HPE
فهرست مطالب

خرید جونیپر نتورک توسط HPE

سرانجام حرف و حدیث‌ها پیرامون خرید بزرگ شرکت HPE به پایان رسید و این شرکت به طور رسمی تایید کرد توافق خرید جونیپر نتورک توسط HPE به ارزش ۱۴ میلیارد دلار نهایی شده است. به بیان دقیق‌تر شرکت اچ‌پی‌ائی برای هر سهم این شرکت مبلغ ۴۰ دلار پرداخت کرده است. این خرید بزرگ باعث شد تا ارزش شرکت HPE دو برابر بیشتر شود و این شرکت بتواند در حوزه‌های جدیدی از دنیای فناوری تبدیل به شرکتی پیشرو شود. اکنون به لطف ترکیب فناوری‌ها و توانایی‌های دو شرکت HPE و Juniper Network در آینده شاهد بهبود استراتژی‌های این شرکت در زمینه راه‌حل‌هایی مثل ابر لبه HPE و استقرار اختصاصی محیط‌های هوش مصنوعی در ابر بومی خواهیم بود. یکی از فناوری‌های جالب توجه این شرکت که HP به آن علاقه خاصی دارد، AI-Native Networking است. پلتفرم شبکه‌سازی بومی هوش مصنوعی جونیپر تجربه‌‌ای جدید در زمینه پیاده‌سازی شبکه‌ها در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد که شرکت اچ پی علاقه خاصی به آن دارد و در نظر دارد آن‌را گسترش دهد.

لازم به توضیح است که جونیپر نتورک طیف گسترده‌ای از راه‌حل‌ها، نرم‌افزارهای کاربردی و سرویس‌های شبکه مرتبط با رایانش ابری را از طریق زیرساخت‌هایی مثل Mist AI و Cloud ارائه می‌کند. تخمین زده شده است که این قرارداد اواخر سال ۲۰۲۴ میلادی یا اوایل سال ۲۰۲۵ میلادی نهایی شود. هنگامی که مقامات قانونی، مفاد این قرارداد را به‌طور کامل مطالعه کرده و آن‌را تایید کنند. همچنین، ذکر این نکته ضروری است که قرار نیست تمام مبلغ خرید جونیپر نتورک توسط HPE به شکل نقد پرداخت شود و گفته شده است که بخشی از آن در قالب تسویه بدهی‌ها و اوراق بهادار خواهد بود. آنتونیو نری، مدیرعامل HPE در این خصوص گفته است خرید فوق نقطه عطفی مهم در صنعت فناوری در مقیاس جهانی خواهد بود و باعث خواهد شد بازار شبکه پویایی خاصی را تجربه کند. همچنین، مطابق با صحبت‌های اولیه قرار است در آینده رامی رحیم، مدیرعامل جونیپر، کسب‌وکار شبکه اچ‌پی‌ائی را مدیریت کرده و گزارش فعالیت خود را به مدیرعامل HPE ارائه کند.

لازم به توضیح است که شرکت جونیپر در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد و سال‌های زیادی را صرف تعقیب سیسکو کرد تا بتواند محصولاتی هم‌طراز با این شرکت را تولید کند. این شرکت در بازار تجهیزات شبکه سالانه رشد ۱۲ درصدی را تا سال ۲۰۲۲ میلادی تجربه کرده که سریع‌ترین رشد از سال ۲۰۱۰ بوده است. در سه ماهه اخیر سال ۲۰۲۴ میلادی، Juniper با ۱.۴ میلیارد دلار درآمد، ۷۶ میلیون دلار سود به دست آورد که نسبت به سال قبل ۱ درصد کاهش داشته است.

اشتراک‌گذاری:
برای ثبت نام در خبرنامه، عضو شوید.
مطالب مشابه
برای دریافت مشاوره و یا اطلاع از قیمت، با ما در تماس باشید.