تلفن: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
ایمیل: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
ورود به تیکتینگ ثبت نام
خدمات IT

نرم افزار اودو Odoo فارسی

در مورد نرم افزارهای ERP و نرم افزار اودو Odoo چه می دانید؟

نرم افزارهای ERP، مجموعه نرم افزارهای کاملی هستند که به همراه روش هایی که با آن ها ارائه می شود موجب سیستماتیک شدن روندها و حوزه های وظیفه ای که در کسب و کارها وجود دارد می شود، از مهمترین مزیت این نرم افزارها می توان به یکپارچگی مشترک کلیه وظایف و بخش های موجود در یک کسب و کار اشاره کرد. این نرم افزارها بدون در نظر گرفتن محدوده جغرافیایی قادرند خدمات خود را به شرکت هایی با هر اندازه و حجم فعالیتی ارائه دهند.

شرکت مفتاح رایانه افزار قصد دارد به منظور آشنایی بیشتر شما با سیستم برنامه ریزی منابع انسانی به بررسی کامل نرم افزار اودو Odoo که یکی از برترین نرم افزار های ERP محسوب می شود ، بپردازد پس با ما همراه باشید:

در این مقاله می خوانید:

 استفاده از نرم افزارهای ERP چه مزایایی دارد؟

معرفی نرم افزار اودو Odoo

نرم افزار اودو Odoo به چه موضوعی می پردازد؟

قابلیت ها یا ماژول های نرم افزار اودو Odoo

دلایل انتخاب نرم افزار اودو چیست؟

اودو فارسی چیست و چه مزیت هایی دارد؟

 

استفاده از نرم افزارهای ERP  چه مزایایی دارد؟

قبل از این که مزایای سیستم EPR را مورد بررسی دهیم که چگونه می تواند موجب توسعه و پیشرفت کسب و کارتان شود لازم است که بدانید ERP چیست و چگونه کار می کند؟ که به صورت کاملا مختصر آن را برای شما بیان می کنیم:

ERP یا برنامه ریزی منابع سازمانی که در یک سازمان مورد استفاده قرار می گیرد در مواردی از قبیل مدیریت موجودی و سفارش- حسابداری- منابع انسانی- مدیریت ارتباط با مشتری و... می تواند کارساز باشد، تمامی موارد ذکر شده از طریق نرم افزارهای ERP انجام و تمام سازمان می توان به صورت یکپارچه از این اطلاعات بهره مند شود، سیستم های ERP از یک پایگاه داده ای مشترک برخوردارند که از کلیه توابعی که در سازمان مورد استفاده قرار می گیرند حمایت می کنند به عبارتی دیگر کارکنان در واحد های مختلف قادرند به اطلاعات یکسانی دسترسی داشته باشند و از طریق آن نیازهای کاری خود در برطرف نمایند. با پیدایش سیستم ERP دیگر نیازی به چندین پایگاه داده و صفحات گسترده جداگانه نیست تنها با استفاده از یک نرم افزار ERP می توان عمل گزارش گیری و توسعه اتوماسیون یکپارچه را فراهم نمود.

اطلاعات بیشتر : سیستم ERP چیست؟

سیستم ERP

مهم ترین مزیت نرم افزارهای ERP و نرم افزار اودو Odoo ادغام نمودن بخش های زیادی از روندهای کسب و کار است که موجب می شود که در زمان و هزینه صرفه جویی شود، این نرم افزار موجب تسریع در روند مدیریت و کاهش اشتباهات می شود، تمامی اطلاعات در سراسر سازمان قابل رویت است.

مسئولیت هایی که از این نوع ادغام نفع می برند شامل موارد ذیل است:

- پیش بینی زمان فروش، که موجب بهینه سازی در کسب و کار می شود.

- تاریخچه مرتب و با نظم هر خرید و فروشی از طریق گرداوری اطلاعات که در هر بخش از عملیات وجود دارد.

- پیگیری سفارش از ابتدا یا پذیرش تا پایان یک تحقق

- پیگیری درآمد، به وسیله صورتحساب و رسید نقدی

- برابرسازی سفارشات، رسیدهای موجودی و هزینه

 

معرفی نرم افزار اودو Odoo

نرم افزار اودو Odoo یک از انواع نرم افزارهای متن باز است که در زمینه مدیریت و توسعه منابع سازمانی ERP عمل می کند، این نرم افزار با زبان برنامه نویسی پایتون تولید شده که دارای مجوز AGPL می باشد که به صورت ماژولار ارائه شده است.از این رو توسعه دهندگان در تمامی دنیا برای پیشرفت ماژول هایی که وجود دارد و همچنین تولید ماژول های جدید که برای ساماندهی نیازهای سازمان نیاز است و با توجه به نیاز سازمانی که از آن استفاده می کنند، از طریق الگو برداری می توان آن ها را بومی سازی کرد.مجموعه نرم افزارهای اودو Odoo توسط شرکت Odoo S.A که در بلژیک قرار دارد تولید می شود، این شرکت با 250 کارمند و 6 دفتر که در کشورهای مختلفی قرار دارند در بیش از 100 کشور جهان ازجمله ایران به وسیله پارتنرهای بومی فعالیت می کنند.

این نرم افزار متن باز یکی از بهترین و بی نقص ترین نرم افزارها برای مدیریت و توسعه منابع سازمانی به شمار می آید که در ادامه چند مورد از قابلیت های آن را اعلام می کنیم.

نرم افزار اودو فارسی

 

نرم افزار اودو Odoo به چه موضوعی می پردازد؟

- ماژول های به کار رفته در نرم افزار اودو موجب آسانی در یکپارچگی عملیات سازمانی می شود و از طریق به کارگیری این نرم افزار تمامی مشکلات و دشواری هایی که بین واحدهای یک سازمان وجود دارد با سرعت تمام حذف می شوند و اطلاعات شرکت به راحتی در دسترس قرار می گیرند.

- در حقیقت هدف اصلی یک نرم افزار ERP راحت نمودن انجام امور اداری است که به فعالیت های روزانه کسب و کار ارتباط دارد به عنوان مثال یکی از قابلیت های ERP مربوط به آسان سازی پروسه چند مرحله ای ثبت سفارش است.

نرم افزارهای ERP اطلاعات کسب و کارها را جمع اوری  می کنند زیرا:

- از این طریق دیگر نیاز نیست که تغییراتی را که میان چند سیستم به وجود می آید را هماهنگ کرد که این امر موجب حذف بازاریابی، فروش، منابع انسانی و برنامه های تولید می شود.

- کمترین میزان از اطلاعات آماری را با وضوح بالایی نمایش می دهد.

- کدگذاری و نامگذاری محصولات استاندارد راحت تر انجام می شود.

- یک چشم انداز سازمانی کامل را عرضه کرده، و داده و اطلاعات را برای کسب تصمیم توسط مدیران به موقع در هر مکانی و زمانی ارسال می کند.

- در صورت حساس بودن اطلاعات از آن ها به وسیله ترکیب سیستم های چندگانه امنیتی در یک قالب نگهداری و حفاظت می کند.

نرم افزار اودو فارسی

با توجه به موارد ذکر شده مزایای استفاده از نرم افزار ERP به قرار ذیل است:

1. ERP قادر است با استفاده از ساده سازی روند یک کسب و کار، موجب افزایش کیفیت آن شود، که این امر موجب می شود که خروجی ها بهتر باشد، به عنوان مثال تولید وخدمات شهری بهتر

2. نرم افزار ERP با در اختیار قرار دادن اطلاعات به مدیران سطح بالا، از تصمیماتی که اتخاذ می کنند پشتیبانی می کند.

3. این نرم افزار موجب انعطاف پذیری و چالاکی شرکت می شود و موجب می شود که در مواجه با هر نوع تغییراتی سریعا وفق پیدا کند.

4. ERP امنیت داده ها را تضمین می کند و به سیستم کنترل مشترک سازمان ها این اطمینان را می دهد که داده ها و اطلاعات با هیچگونه خطری مواجه نمی شوند.

5. ERP با ایجاد فرصت امکان همکاری های بیشتری را فراهم می کند، در یک سازمان پیشرفته حالت های مختلفی از داده مانند اسناد، فایل های صوتی و تصویری، ایمیل ها وجود دارند که نرم افزار این امکان را برای کارکنان به وجود می اورد تا زمان بیشتری را برای همکاری در زمینه محتوا داشته باشند.

 

قابلیت ها یا ماژول های نرم افزار اودو Odoo

- مدیریت برقراری ارتباط با مشتریان از طریق متصل شدن به ویپ سیستم تلفن دیجیتال مرکزی

- حسابداری و مدیریت مالی

- اداره کردن خرید

- سرپرست فروش با این قابلیت که بتوان به فروشگاه های اینترنتی به صورت انلاین متصل شد.

- اداره انبار

- اداره پروژه

- مدیریت واحد تولید

- مدیریت نیروی انسانی از قبیل کنترل رفت و آمد- تایم شیت- حقوق و مزایا و...

- توزیع مواد و محصول در مکان مناسب

- اداره کردن تماس ها، پیامک ها داخلی- و استفاده از پیام رسان ها اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن مطالب

- وب سایت، برای نمایش دادن شرکت ها و یا سازمان ها در محیط اینترنت

- فروشگاه انلاین، که اخیرا به یکی از امکانات ERP اضافه شده است.

نرم افزار اودو Odoo همچنین دارای تعداد فراوانی افزونه های کاربردی است که براساس نیازمندی های سازمان می توان آن را به سیستم اضافه کرد.

نرم افزار اودو فارسی

 

دلایل انتخاب نرم افزار اودو چیست؟

1 - جامع است.

ممکن است سیستم فعلی ERP شما فاقد برخی قابلیت هایی باشد که شما اکنون به آن نیاز دارید؟ ولیکن نرم افزار متن باز اودو با برخورداری از بیش از 1000 ماژول می تواند شما را قابلیت های فراوانی که دارد بهره مند سازد، این نوع نرم افزار ERP به صورت کامل و سیستماتیک پشتیبانی می شود و عملکرد آن مدام در حال افزایش است.

یافتن یک نرم افزار ERP که بتواند تمامی نیازهای کسب و کار شما را براورده کند بسیار حائز اهمیت است و این امر مهمترین گام در پیاده سازی و تجزیه و تحلیل راندمان شرکت است، مفتاح رایانه افزار در این  زمینه می تواند به شما کمک کند تا بررسی کنید که عملکرد اودو تا چه حدی می تواند برای شما مناسب باشد.

2 - ماژولار است.

این نرم افزار دارای تعداد فراوانی ماژول است که با اضافه کردن آن می توانید از مزایای آن بهره مند شوید و موجب توسعه و یکپارچگی کسب و کارتان شود از این رو این نرم افزار را ماژولار نیز می نامند.

3 - از فناوری روز دنیا بهره مند می باشد

نرم افزار اودو Odoo بر پشته تکنولوژی روز دنیا تکیه داده است، این نوع فناوری کاملا پیشرفته و با آخرین روش ها سازگاری دارد، با این ویژگی شما دیگر نگران منسوخ شدن فناوری سیستمی که از آن استفاده می کنید نخواهید بود.

4 - هزینه مناسب مالکیت

توانایی ها و تکنولوژی هایی که در یک سیستم ERP وجود دارد می تواند تمام هزینه هایی که برای راه اندازی ان به کار رفته است را جبران کند، به عبارتی دیگر صرفه جویی در برخی هزینه ها می تواند به راحتی هزینه ای را که برای سیستم ERP پرداخته کرده اید را توجیه نماید. برخی از این هزینه ها عبارتند از هزینه های اداری- عملیاتی- هزینه های نگهداری و...از دیگر پیشرفت های یک سیسستم توسعه یافته مانند اودو می توان به دردسترس بودن آن اشاره کرد زیرا که قادر است روزها و هفته های طولانی با در دسترس بودن گزارش های به روز در هر شرایطی تولید خود را به انجام برساند.

5 - تحکیم ترفندها و تاکتیک ها

اگر شما در شرکت خود از چند سیستم ERP بهره مند هستید به طور قطع باید به دنبال راهی برای تثبیت آن ها باشید.زیرا که داشتن چندین سیستم می تواند چالش های زیادی مانند عدم وجود پروسه های تجاری استاندارد در کلیه واحدهای شرکت و سازگاری میان اطلاعات را ایجاد کند از این رو به تحکیم ترفندها نیاز است با Odoo شرکت این قابلیت را به دست می آورد تا روند تجاری خود را به آسانی و به صورت کاملا تاثیرگذار سازگار کند.

6 - قابل تنظیم

برخورداری از این ویژگی علاوه بر این که استفاده از نرم افزار را آسان می کند بلکه موجب انعطاف پذیری آن نیز خواهد شد، نرم افزار اودو می تواند متناسب با نوع کسب و کاری که دارید در دنیای رقابتی امروزی بسیار کارساز بوده و با تغییر سناریوهای کسب و کار شما کاملا هماهنگ عمل کند.مفتاح رایانه افزار با بهره مندی از تیم متخصص و با مهارت بسیار بالا تجربه وسیعی در تنظیم شیوه های ERP برای شرکت های کوچک و بزرگ دارد.

 

اودو Odoo فارسی چیست و چه مزیت هایی دارد؟

نرم افزار Odoo به زبان فارسی به منظور توسعه بومی سازی تولید شده است ، نرم افزار اودو Odoo فارسی به صورت متن باز و کاملا رایگان می باشد.با استفاده از این نرم افزار قدرتمند می توانید با هزینه ای بسیار پایین و در کمترین زمان ممکن نرم افزاری سازگار با نیاز کسب و کار خود که از کیفیت بالایی نیز برخوردار است داشته باشید.

مزیت های اودو Odoo فارسی به قرار ذیل است:

- مدرن

از تکنولوژی روز دنیا و صنعت نرم افزاری پیشرفته برخوردار است.

- امنیت

به گونه ای طراحی شده است که از مواردی که در OWASP قرار دارد حمایت می کند و از نظر امنیتی نیز قابل اطمینان است.

- کاربرپسند

طراحی و معماری این نرم افزار بسیار زیبا و کاربر پسند می باشد و حتی می توانید آن را در موبایل نیز اجرا کنید.

- سبک

از انجا که در این نرم افزار از فناوری های سودمندی که می تواند عملکرد سخت افزاری داشته باشد استفاده شده لذا نیازی به پهنای باند بالایی ندارد و کاملا سبک می باشد.

- سریع

در لایه Back-end و UI از تکنولوژی های بسیار قدرتمندی استفاده شده است از این رو سرعت بالایی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

- آسان

به دلیل برخورداری از کاربری آسان موجب تسریع در یادگیری این نرم افزار توسط کاربران و برقراری ارتباط آن ها با سیستم می شود.

امتیاز دهید:
(۴.۳ / ۵)
تعداد آرا: ۴
برچسب ها:
۱۲ آبان ۱۳۹۹     بازدید: ۲۸۱۴
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
۴۸
امنیت نرم افزار
۴
تعمیر سرور
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف