مرکز تماس: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
پست الکترونیک: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om

اخبار/مقالات

۸ پیش بینی تغییرات مراکز داده برای سال ۲۰۲۰

در سال ۲۰۲۰، دیتاسنتر ها با تغییراتی همراه خواهند بود که ما در این مقاله، ۸ پیشبینی در مورد تغییرات مراکز داده را بررسی خواهیم کرد:

 

EdgeComputing

۱. افزایش پردازش لبه:

کسب و کارهای بیشتری برای ارائه سرویس هایشان به اینترنت اشیا نیاز خواهند داشت؛ بنابراین، باید در معماری اجرای شبکه تجدید نظر شود. تقریباً در هر کسب و کاری که از اَشکال مختلف پردازش ابری استفاده می کند، وجودِ شبکه متمرکز الزامیست. این نوع شبکه برای استقرار دستگاه های IoT بسیار ایده آل است؛ به همین دلیل بسیاری از مشاغل به سمت محاسبات لبه روی می آورند.

رایانش یا پردازش لبه یک الگوی فناوری است که توابع پردازش هسته را به مکان خاصی که در آن مورد نیاز است، غالباً در لبه های شبکه، سوق می دهد. به این ترتیب امکان جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها "در محل" به جای انتقال داده ها برای پردازش به ابر متمرکز، برآورده می شود. پردازش لبه امکان استفاده از حداکثر بهره وری عملیاتی، بهبود عملکرد و ایمنی را فراهم می کند و خرابی را به حداقل می رساند. با توجه به موارد ذکر شده، در سطح سازمانی، در سال ۲۰۲۰ شاهد افزایش گسترده در استفاده از پردازش لبه خواهیم بود.

 

kubernetes

۲. ابزاری که پیاده سازی Kubernetes را ساده می کند

در حال حاضر، Kubernetes کارهای زیادی را برای رسیدن به هدفش انجام می دهد. اما Kubernetes دارای پیچیدگی هایی است. پیش بینی می شود بسیاری از این پیچیدگی ها در سال ۲۰۲۰ به پایان برسد. قبلاً چند ابزار برای سهولت در استقرار و مدیریت خوشه های Kubernetes ساخته شده اند.

این ابزار جدید استقرار خوشه های Kubernetes را چنان ساده خواهد کرد که هر کسی با کوچکترین درک از فناوری اطلاعات قادر خواهد بود خوشه خود را با سرعت، قابلیت اطمینان و از همه مهمتر امنیت شبکه مستقر کند. این ابزار منبع باز خواهد بود و در لینوکس از فناوری کانتینر استفاده می کند.

 

Cloud-Computing

۳. تقریبا ۹۰٪ از ترافیک مراکز داده روی ابر متمرکز می شوند

پیشبینی می شود تا پایان سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۹۰٪ از کل ترافیک دیتاسنتر ها روی ابر متمرکز شود. این استقرار، ترکیبی از ابرهای خصوصی، عمومی و ترکیبی خواهد بود و تا حدی به دلیل ادامه رشد خدماتی مانند AWS و Google Cloud Platform و Azure و استفاده از آن سیستم عامل ها برای خوشه های کانتینر در خدمت برنامه ها و خدمات خواهد بود.

با وجود خدمات شبکه های اجتماعی بیشتر مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام که به شدت بر ابر متکی هستند، تقریباً نتیجه گیری قطعی است که سال ۲۰۲۰ می تواند به راحتی سالی شود که ابر به شبکه و شبکه به ابر تبدیل می شوند.

 

Docker-Hub-Breach-1280x720

۴. نقض گسترده امنیت در محور استقرار کانتینر

کانتینرها از بین نمی روند و با افزایش محبوبیت آنها، تهدیدات امنیتی افزایش می یابد. پیش بینی میشود تا پایان سال ۲۰۲۰ حداقل یک نقض امنیتی گسترده را شاهد باشیم که در کانتینر ایجاد شود. این نقض احتمالاً مربوط به شرکتی خواهد بود که کانتینر را با دیدگاهی ناامن یا از شبکه‌ای با تنظیماتِ ضعیف مستقر کرده باشد. در هر صورت، این اتفاق، اهمیتِ امنیت کانتینرها را بالا می‌برد و به نوعی از «کنسرسیوم امنیت کانتینر» به یک «فناوریِ تشکیل دهنده» منتهی می شود.

 

open-source

۵. وابستگی بیشتر به منابع آزاد (Open Source)

بدون منابع آزاد، قطعاً بخش قابل توجهی از فناوری های سازمانی به وجود نمی‌آمدند. در سال آینده، وابستگی مراکز داده به منابع آزاد به عاملی حیاتی تبدیل خواهد شد. تا پایان سال ۲۰۲۰، این مورد نه تنها آشکار بلکه بسیار درخشان نیز خواهد شد.

مراکز داده بیشتر به کانتینر، اتوماسیون، رایانش ابری، محاسبات لبه و سایر فن آوری هایی بستگی دارند که به سادگی در دسترس هستند. این بدان معناست که لینوکس نه تنها قهرمان پردازش ابری خواهد بود بلکه بر مراکز داده حکمرانی خواهد کرد. سیستم عامل هایی مانند CentOS 8 و RHEL و SLES و Ubuntu Server تا پایان سال شاهد افزایش گسترده سهم بازار خواهند بود.

 

۶. زیرساخت 5G

با نصب OEM ها تا پایان سال ۲۰۲۰، فناوری 5G تبدیل به یک استاندارد خواهد شد. این بدان معنی است که هر کسب و کاری که محاسبات لبه‌ایِ خود را گسترش می دهد، 5G را برای تضمینِ موفقیتش، حیاتی خواهد یافت.

با سرعتی که پیش بینی می شود ۱۰ برابر سریعتر از شبکه های 4G و امکان پشتیبانی میلیون ها دستگاه در هر متر مربع، 5G به سنسورهای دور دست اجازه می دهد تا فوراً دستگاه های متصل را به روز کنند. برای هرگونه بهره وری IoT و پردازش لبه، 5G فقط یک واقعیت نیست - یک ضرورت است.

 

skynet01

۷. پیشرفت Skynet 

سال آینده، وابستگی بیشتری به اتوماسیون‌های مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) را شاهد خواهیم بود. هوش مصنوعی مورد استفاده در خطوط لوله CI / CD بسیار پیچیده شده است. ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۰ شاهد برنامه نویسیِ خودخوشه‌ای و استقرار خوشه ای باشیم. با استفاده صحیح از اجزای مرتبط با خوشه، می توان در صورت عدم موفقیت به روزرسانی، یک سیستم کانتینر ایجاد کرد که قادر باشد به طور خودکار بروزرسانی یا چرخه استقرار را به عقب برگرداند. توسعه دهندگان با استفاده از این سیستم ها، به اتوماسیونِ خوشه‌ی کانتینر کیفیتی در حد SkyNet می‌بخشند. تَکینگی ممکن است با استقرار خوشه های دست نخورده آغاز شود.

 

skills

۸. مهارتهای جدید مورد نیاز

اگر فکر می کنید شغل شما ایمن و پابرجاست، دوباره فکر کنید؛ به لطف فناوری های جدیدتر و پیچیده تر، حوزه فناوری اطلاعات حتی رقابتی تر خواهد شد. تا پایان سال ۲۰۲۰، باید در نظر بگیرید مهارت های زیر را فرا بگیرید یا برای حفظ شغلتان با رقابتی سخت روبرو شوید:

- Kubernetes
- ادغام هوش مصنوعی
- هیبریداسیون ابر
- امنیت کانتینر
- 5G
- پردازش لبه
- لینوکس
- مجازی سازی توابع شبکه

۳ اردیبهشت ۱۳۹۹     بازدید: ١٨۵     دسته بندی: اخبار عمومی
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
۴٣
اخبار فناوری اطلاعات
٢٣
سرورDL380G9
٢٣
ذخیره‌سازی داده
١۶
سرورهای ذخیره‌سازی
۶
قیمت SSD
۶
سرورDL380 G9
۶
اخبار امنیت اطلاعات
۵
حافظه SSD
۵
سرور اچ پی
۵
فضای ذخیره‌سازی SSD
۵
درایوهای SSD
۵
خرید SSD
۴
بهبود در بهره‌وری ذخیره‌سازی
۴
تغییر رمز وای‌فای
۴
هارد دیسک SSD با جنس بدنه مقاوم‌
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
ایمیل/موبایل:
رمز عبور:
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

نام کامل:
آدرس ایمیل:
متن پیام:
5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف