مرکز تماس: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
پست الکترونیک: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
اخبار/مقالات

چگونه مشاغل کوچک می توانند راهکارهای امنیتی شبکه خود را با منابع محدود تقویت کنند

در مقاله State of Cybersecurance 2018 گزارش داده شده که ۵۰ درصد از متخصصان امنیت سایبری و امنیت اطلاعات بیان کرده اند که شاهد افزایش سالانه حملات سایبری در سازمان های خود بوده اند؛ ۸۰درصد گفته اند كه این حملات، با سرعت بیشتری نسبت به گذشته رو به افزایش است.

State of Cybersecurance

در حالی که تصور می‌شود حملات سایبری فقط علیه کسب و کارهای بزرگ صورت می‌گیرد، تحقیقات نشان داده است که مهاجمین فقط تمایل به کسب عناوین بزرگ را ندارند؛ مشاغل کوچک و متوسط به همان اندازه احتمال دارد که مورد هدف مجرمان سایبری قرار بگیرند. تحقیقات انجام شده توسط موسسات Ponemon Institute و Keeper Security در زمینه امنیت سایبریِ کسب و کارهای کوچک و متوسط نشان داد که ۶۷ درصد از ۱۰۴۵ کارمند مورد بررسی، یک حمله سایبری را در سال گذشته تجربه کرده اند. در همین مطالعه مشخص شد که ۵۸ درصد از مشاغل در یک دوره مشابه، درز پیدا کردنِ داده را تجربه کرده اند.

در این میان، امنیت سایبری از همیشه برای مشاغل کوچک مهم‌تر شده است. آنها میبایست به استراتژی های امنیت سایبری خود نگاهی دوباره بیندازند و از ابزارها، سیاست ها و فرآیندهای لازم برای ایمن ماندن استفاده کنند.

مطالعه موسسه Ponemon نشان داد که تنها ۲۸ درصد از متخصصان امنیت شبکه در کسب و کار های کوچک، توانایی خود را برای کاهش حملات، تهدیدها و آسیب پذیری ها، تحت عنوان "بسیار مؤثر" درجه بندی کرده اند. ۴۷ درصد نیز گفته اند که آنها هیچ درک درستی از چگونگی محافظت از شرکت های خود در برابر حملات سایبری ندارند.

مشاغل کوچک در طول تاریخ بسیار تلاش کرده اند که راهکارهای امنیتی را برای ایجاد شبکه ایمن و دفاع سایبری قوی، به کار گیرند، اما با این وجود عموماً دارای یک مجری امنیتی اختصاصی نیستند، زیرا برای تأمین هزینه یک مسئول ارشد امنیت اطلاعات یا سِمتی مشابه، راهکاری را در نظر نگرفته اند. همچنین ممکن است آنها با کمبود بودجه برای راه اندازی یک واحد فناوری اطلاعات قوی مواجه باشند و باید بخش قابل توجهی از عملیات فناوری اطلاعات خود را برون سپاری کنند.

علاوه بر این، مشاغل کوچک غالباً دارای ترکیبی از سیستم های داخلی و راهکارهای مبتنی بر فضای ابری هستند؛ یک زیرساخت ترکیبی در صورت عدم استفاده از یک شریک قابل اعتماد، می تواند پیچیدگی امنیتی بیشتری ایجاد کند. کسانی که بیشتر یا تمام سیستمهای خود را به فضای ابری منتقل کرده اند، ممکن است از استراتژی های امنیتی استفاده نکنند، زیرا به اشتباه فکر می کنند که دیگر لازم نیست با مشکلات امنیتی مقابله کنند. با وجود افزایش خطرات و هزینه های مربوط به حملات سایبری، شرکت ها دیگر نمی توانند از اقدامات امنیت سایبری غافل شوند.

 

دفاع استراتژیک با تجزیه و تحلیل ریسک آغاز می شود

درست مانند مشاغل بزرگ، شما باید رویکردی استراتژیک و چند لایه را در مورد امنیت سایبری خود اتخاذ کنید.

اولین قدم برای ایجاد یک استراتژی مؤثر در امنیت سایبری این است که بفهمید چگونه نیازهای امنیتی خاص سازمان شما برآورده می شود. زیرساخت های منحصر به فردی که فضای سایبری سازمان شما را تشکیل می دهند را در نظر بگیرید: نوع داده ای که در اختیار دارید، الزامات نظارتی که باید آن را رعایت کنید و  به بررسی خطرات موجود بپردازید.

پس از درک زیرساخت های خود، به احتمال زیاد می توانید عوامل ایجاد خطر در سازمان خود را تعیین کرده و تهدیدات احتمالی را در هر منطقه از محیط خود شناسایی کنید. شما باید بدانید که در چه بخشی از  واحد فناوری شما، یک حادثه سایبری می تواند تمامی فعالیت های سایبری شما را از کار بیاندازد؛ جایی که آسیب های طولانی مدت رخ می‌دهد را شناسایی کنید. به عنوان نمونه، یک خرده فروش آنلاین ممکن است با حمله DDOS مواجه شود که توانایی گرفتن سفارشات را از کار بیندازد. نتایج این تجزیه و تحلیل می تواند به شما در تعیین اولویت های امنیتی کمک کند.

 

عناصر اصلی استراتژی امنیت سایبری

اگرچه استراتژی امنیت سایبری یک شرکت باید با توجه به نیازها و نوع ریسکش منحصر به فرد باشد، اما در هر استراتژی باید چند عنصر اصلی را مورد توجه قرار داد:

 

cy_Sec

اقدامات حفاظتی: طرح شما باید اقدامات اساسی را که شرکتتان برای محافظت از خود باید انجام دهد، بطور کامل شرح دهد. این اقدامات ممکن است شامل هر چیزی باشد؛ از فن آوری های معمولی مانند فایروال ها و نرم افزارهای ضد ویروس گرفته تا گزینه های پیشرفته تری مانند تأیید هویت پیشرفته کاربران و فناوری های رمزگذاری. آموزش کارمندان نیز می تواند در این گروه گنجانده شود. خطای انسانی یکی از بزرگترین عوامل مؤثر در حملات سایبری است.

 

cyber-sec

الزامات انطباق پذیری: برنامه شما همچنین باید الزامات نظارتی و انطباق پذیری را که شرکت باید رعایت کند را بطور کامل شرح دهد. مانند سیاست های امنیتی، رویه ها و فن آوری های مورد نیاز برای رعایت آن مقررات و ...

 

Monitoring-Detection

نظارت و تشخیص: نظارت بر بخش فن آوریِ شما، برای تشخیص ناهنجاری هایی که می تواند ناقض امنیت آن باشد مهم است. از آنالیز ریسک استفاده کنید تا مشخص کنید که کدام مناطقِ زیرساخت شما به نظارت بیشتری نیاز دارند؛ سپس راه حل های مانیتورینگ شبکه مانند نرم افزارهای امنیت اطلاعات و مدیریت رویداد (SIEM) را جمع آوری، تجزیه و تحلیل کرده و درمورد موضوعاتی که نیاز به توجه دارند، گزارش تهیه کنید. علاوه بر نظارت بر زیرساخت های فناوری اطلاعات، اجرای سیاست های خوب مدیریت برای اطمینان از اجرای نکات امنیتی و استفاده از به روزترین نرم افزارهای امنیتی نیز حائز اهمیت است.

 

cyber-recovery

پاسخ و بازیابی: با تشخیص اینکه هیچ چیز صد درصد مطمئن نیست، یک برنامه پاسخ و بازیابی را طراحی کنید که بیانگر این موضوع باشد که چه کسی باید در صورت بروز نقض، با تمرکز بر روی بازیابیِ مهم ترین عناصر کسب و کارتان، اقداماتی را انجام دهد.

 

از امنیت سایبری با فناوریهای مطمئن پشتیبانی کنید

این استراتژی ها پایه و اساس بهترین شیوه های امنیت سایبری را تشکیل می دهند اما در صورت عدم پشتیبانی از فناوری های مطمئن، کارایی چندانی نخواهند داشت.

به عنوان یک تجارت کوچک با منابع محدود، به جای استخدام پرسنل امنیتی، به تجهیزات شبکه سخت افزاری و نرم افزاری نیاز دارید تا برخی از وظایف امنیتی را برای شما انجام دهند. با استفاده از چنین پیشنهادهایی در کنار یک استراتژی امنیتی چند لایه، می توانید از وقوع جرایم سایبری در کسب و کارتان جلوگیری کنید.

شرکت مفتاح رایانه افزار مفتخر است که با ارئه بهترین راهکارهای امنیت سایبری، از کسب و کار شما را در برابر تهدیدات، خطرات و حملات سایبری محافظت کند.

امتیاز دهید:
۲ مهر ۱۳۹۸     بازدید: ۵۰۵     دسته بندی: مقالات آموزشی، اخبار عمومی
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
۲۴
تجهیزات ذخیره‌سازی
۲۳
ذخیره‌سازی داده
۲۳
سرورDL380G9
۱۶
سرورهای ذخیره‌سازی
۱۵
اخبار امنیت اطلاعات
۶
Intel
۶
سرورDL380 G9
۶
قیمت SSD
۵
درایوهای SSD
۵
فضای ذخیره‌سازی SSD
۵
خرید SSD
۵
دستگاه های IoT
۵
حافظه SSD
۴
NVMe
۴
اینتل
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف