تلفن: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
ایمیل: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
ورود به تیکتینگ ثبت نام
اخبار/مقالات

معرفی متعلقات و تجهیزات جانبی دوربین های مداربسته

همراهان عزیز امروز با بررسی متعلقات و تجهیزات جانبی دوربین های مداربسته و هر آنچه که در ارتباط با این موضوع وجود دارد با شما همراه هستیم. شما می توانید برای دریافت پاسخ تمامی سوال های مرتبط خود با موضوع با ما همراه باشید و مطالعه مقاله را تا انتها از دست ندهید.

همانطور که اطلاع دارید برای داشتن یک مجموعه نظارتی امنیتی تصویری در کنار دوربین های مداربسته به تمامی متعلقات و تجهیزات جانبی آن ها نیاز است. تمامی سیستم های امنیتی نظارتی که با استفاده از دوربین های مدار بسته تشکیل داده می ‌شوند دارای بخش های کاملا متفاوتی هستند که در کنار هم قرار دادن این بخش ها یک سیستم کاملا مجهز باقابلیت برقراری امنیت تشکیل می دهند. همراهان عزیز توجه داشته باشید که دوربین های مدار بسته تنها قسمتی از این سیستم امنیتی نظارتی می باشند که توسط افراد قابل رویت هستند اما قسمت های دیگری در این سیستم وجود دارد که استفاده از آن ها الزامی بوده و در معرض دید تمامی افراد نمی باشند.

 در صورتی که به کارکرد صحیح یک سیستم دوربین مداربسته نیاز باشد باید از تمامی متعلقات و تجهیزات جانبی این دسته از دوربین ها به صورت دقیق و صحیح استفاده شود. همانطور که اطلاع دارید دوربین در این سیستم وظیفه دارد تا فیلمبرداری را انجام داده و عکس و فیلم ضبط شده را ارسال کند. برای ارسال کردن تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته و ذخیره آنها نیاز به یکسری از تجهیزات است که به مجموعه این بخش ها متعلقات و تجهیزات جانبی دوربین مداربسته گفته می شود. اولین و مهم ترین نکته که در ارتباط با تجهیزات و متعلقات دوربین مداربسته باید مورد توجه ویژه قرار گرفته شود این است که تمامی تجهیزات مورد نیاز دوربین ها با توجه به نوع آن ها مخصوص می باشد. به عنوان مثال تجهیزات و متعلقات مرتبط با دوربین مداربسته نوع آنالوگ دارای تفاوت هایی با تجهیزات و متعلقات جانبی دوربین مداربسته نوع تحت شبکه می باشد. با ما همراه باشید و مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

متعلقات و تجهیزات جانبی مورد نیاز برای راه اندازی و استفاده دوربین مداربسته نوع آنالوگ

همانطور که در قسمت قبل اشاره شد تمامی متعلقات و تجهیزات جانبی مورد نیاز برای راه اندازی یک سیستم نظارت امنیتی تصویری در دوربین های نوع آنالوگ و تحت شبکه متفاوت می باشد. در این قسمت از مقاله به بررسی تمامی این تجهیزات در دوربین مداربسته آنالوگ می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

در یک سیستم نظارتی که با استفاده از دوربین مداربسته آنالوگ راه اندازی شده است تصویر های دریافتی به صورت سیگنال آنالوگ به دستگاه ذخیره سازی ارسال می ‌شود. برای انتقال دادن تصاویر دریافت شده توسط دوربین مدار بسته و نمایش و ذخیره تصویر به یک سری از متعلقات و تجهیزات جانبی خاص نیاز است که اعضای تامین آن ها می توان به کابل برق، کابل کواکسیال، بالون تصویر آنالوگ، دستگاه دی وی آر، هارددیسک و نمایشگر تصاویر و... اشاره کرد. با ما همراه باشید تا لزوم استفاده کردن از تمامی این متعلقات و تجهیزات جانبی دوربین مداربسته آنالوگ را شرح دهیم.

منبع تغذیه

همانطور که اطلاع دارید تمامی دوربین ها برای انجام عمل فیلمبرداری به منبع تغذیه برای تامین انرژی مورد نیاز خود نیاز دارند. در دوربین های آنالوگ منبع تغذیه از طریق ورودی برق تامین می شود پس به ولتاژ ورودی دوربین ۱۲ ولت مستقیم نیاز است. به بیان کاملاً ساده و قابل فهم منبع تغذیه مناسب برای این نوع دوربین مداربسته نوع آداپتور یا مبدل نیاز است که توانایی تبدیل کردن برق شهری را به برق با انرژی ۱۲ ولت دارا می باشد.

کابل برق و کابل کواکسیال

از دیگر تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی یک شبکه امنیتی نظارتی توسط دوربین های مداربسته آنالوگ کابل برق و کابل کواکسیال می باشد. همانطور که در قسمت قبل اشاره شد برای انجام عمل فیلم برداری توسط دوربین به یک منبع انرژی نیاز است برای انتقال دادن انرژی مورد نیاز از آداپتور به دوربین از کابل برق استفاده می شود. از کابل کواکسیال نیز برای انتقال دادن تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته استفاده می شود. کابل کواکسیال دقیقاً ظاهری همانند کابلی دارد که به عنوان سیم‌ آنتن مورد استفاده قرار گرفته می شود.

کابل کواکسیال

بالون تصویر آنالوگ

در قسمت قبل لزوم استفاده کردن از کابل کواکسیال برای انتقال تصاویر ضبط شده از دوربین به محل مشخص  اشاره شد. در صورتی که به ارسال تصاویر در فاصله زیاد نیاز باشد باید از قانون تصویر آنالوگ استفاده شود تا سیگنال آنالوگ ارسالی دچار تغییرات و آسیب قرار گرفته نشود.

دستگاه DVR

دستگاه دی وی آر مخفف عبارت Digital Video Recorder می ‌باشد و مهم ترین وظیفه که در این سیستم نظارتی دارد دریافت سیگنال های ارسال شده از سوی دوربین مدار بسته می باشد. کابل کواکسیال به این دستگاه اتصال داده می‌شود و سیگنال های دریافتی از دوربین را به سمت این دستگاه ارسال می کند.

دستگاه DVR

هارد دیسک و نمایشگر

دو عضو دیگر از یک سیستم امنیتی و نظارتی دوربین مداربسته آنالوگ هارددیسک و نمایشگر می باشند. لزوم کمک گرفتن از هارد دیسک در این سیستم، ذخیره تصاویر دریافتی توسط دستگاه DVR است. در بسیاری از مواقع از هارددیسک درون دستگاه قرار داده شده است برای ذخیره سازی تصاویر دریافتی استفاده می‌شود. لزوم ساده کردن از نمایشگر نیز امری کاملاً واضح و روشن است که برای مشاهده کردن تصاویر دریافتی و ذخیره شده در دی وی آر مورد استفاده قرار گرفته می شود.

متعلقات و تجهیزات جانبی مورد نیاز برای راه اندازی و استفاده دوربین مداربسته نوع آنالوگ

در این قسمت از مقاله به بررسی تمامی تجهیزات و متعلقات مورد نیاز برای راه اندازی یک سیستم نظارتی امنیتی توسط دوربین مداربسته تحت شبکه می پردازیم با ما همراه باشید و مطالعه مقاله را از دست ندهید. قبل از اینکه به بررسی هر موضوع بپردازیم بهتر است به این نکته توجه ویژه داشته باشید که مهم ترین تفاوت سیستم امنیتی راه اندازی شده توسط دوربین مداربسته تحت شبکه با دوربین آنالوگ این است که تصاویر ضبط شده توسط این نوع دوربین ها به صورت دیجیتال ارسال می شوند. به همین دلیل تمامی تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی این سیستم با سیستم نوع آنالوگ متفاوت می باشد. از رایج ترین و در عین حال مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی این شبکه می توان به دوربین تحت شبکه کابل شبکه منبع تغذیه کابل شبکه دستگاه nvr نمایشگر و هارددیسک و... اشاره کرد.

دوربین تحت شبکه و لزوم استفاده از آن

از مهمترین قطعات مورد نیاز برای راه اندازی سیستم نظارتی امنیتی توسط دوربین های مداربسته تحت شبکه تهیه کردن یک دوربین مناسب و در اصطلاح تحت شبکه می باشد. همانطور که در قسمت قبل اشاره شد این نوع دوربین ها توانایی دریافت تصاویر و ارسال تصاویر دریافتی به صورت دیجیتال را دارند. این مدل توربین‌ها درنه های پیشرفته خود قابلیت‌های همانند تشخیص حرارت،  دود،  شمارش افراد و تشخیص چهره را نیز دارا می باشند.

دوربین تحت شبکه

کابل شبکه و منبع تغذیه

دو عضو مهم از سیستم نظارتی امنیتی دوربین تحت شبکه کابل شبکه و منبع تغذیه می باشد. برای ارسال تصاویر دریافتی توسط دوربین مداربسته تحت شبکه به کابل شبکه نیاز است که کابل شبکه با استفاده از پورت به دوربین مورد نظر اتصال داده می شود. و منبع تغذیه که لزوم استفاده کردن از آن بسیار روشن است. از مهم ترین ویژگی‌های این نوع منبع تغذیه تامین انرژی دوربین مداربسته تحت شبکه با استفاده از کابل مخصوص می باشد که نیاز به استفاده کردن از کابل برق جداگانه را برطرف می‌کند.

نمایشگر و هارددیسک سیستم امنیتی دوربین مداربسته تحت شبکه

همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد نمایشگر و هارد دیسک دو عضو مهم در تمامی سیستم های امنیتی تصویری می باشند که از نمایشگر به عنوان دستگاهی برای مشاهده تصاویر ضبط شده استفاده می‌شود که با برقراری ارتباط مستقیم به دستگاه nvr امکان نمایش تصاویر را ایجاد می کند.

با توجه به اینکه تصاویر در این نوع سیستم امنیتی به صورت دیجیتال انتقال داده می‌شود و فشرده سازی زیادی انجام نمی‌شود به فضای ذخیره سازی بیشتری نسبت به دوربین‌های آنالوگ نیاز خواهد بود به همین دلیل از هارد دیسک برای ذخیره سازی اطلاعات و تصاویر دریافتی استفاده. از دیگر تجهیزات مورد نیاز و مهم می توان به دستگاه Ethernet Extender و دستگاه Ethernet Extender اشاره کرد.

امتیاز دهید:
(۵.۰ / ۵)
تعداد آرا: ۱
برچسب ها:
۸ آبان ۱۴۰۰     بازدید: ۹۳     دسته بندی: معرفی سخت افزار
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
۲۴
تجهیزات ذخیره‌سازی
۲۳
سرورDL380G9
۲۳
ذخیره‌سازی داده
۱۶
سرورهای ذخیره‌سازی
۱۵
اخبار امنیت اطلاعات
۶
سرورDL380 G9
۶
قیمت SSD
۶
Intel
۵
فضای ذخیره‌سازی SSD
۵
دستگاه های IoT
۵
خرید SSD
۵
حافظه SSD
۵
درایوهای SSD
۴
NVMe
۴
دسترسی از راه دور
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف