مرکز تماس: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
پست الکترونیک: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
اخبار/مقالات

معرفی محصولات ذخیره سازی 3PAR از کمپانی HPE

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع سری محصولات 3PAR از کمپانی HPE بپردازیم. شرکت 3PAR یکی از شرکت های مهم تولید کننده سیستم ها و نرم افزارهای ذخیره سازی میباشد. دفتر مرکزی این شرکت در کالیفرنیا ، ایالات متحده آمریکا میباشد. این شرکت در زمینه های مختلفی نظیر سیستم های ذخیره سازی رایانه ایی و آرایه های سخت افزاری فعالیت دارد. شرکت 3PAR محصولات خود را در سری های مختلفی به بازار ارائه کرد، با ما همراه باشید تا سری محصولات 3PAR از شرکت HPE را برای شما معرفی کنیم.

در این مقاله میخوانید : 

پیشینه محصولات HPE 3PAR

ویژگی های مهم HPE 3PAR چیست?

معرفی محصولات HPE 3PAR StoreServ8000

پارامترهای مهم HPE 3PAR StoreServ8000

معرفی HPE 3PAR StoreServ10000

معرفی HPE 3PAR StoreServ20000

پیشینه محصولات HPE 3PAR

شرکت 3PAR یکی از تولیدکنندگان سیستم های ذخیره سازی میباشد که برای اولین بار در کشور ایالات متحده آمریکا پایه گذاری شده است. شرکت 3PAR در سال ۲۰۱۰ توسط شرکت HPE خریداری شد و بعد از آن به کمپانی HEWLETT PACKARD ENTERPRISE  تعلق گرفت.  شرکت 3PAR اولین محصولات خود را در سپتامبر ۲۰۰۲ به بازار ارائه کرد. این شرکت در زمینه تولید دستگاه های ذخیره سازی رقبای زیادی دارد مثل IBM DELL EMC, PURE STORAGE, NETAPP,HITACHI که در رده استوریج سازمانی قرار دارند. شرکت HPE 3PAR خود را در زمینه افزایش بهره وری در استفاده ظرفیت ذخیره‌سازی برترین معرفی کرده است. شرکت HPE 3PAR  برای اولین بار قابلیت افزایش بهره‌وری در استفاده از ظرفیت ذخیره‌سازی را در سال ۲۰۰۲ به دنیا معرفی کرد و در سال ۲۰۰۳ این محصول را به بازار ارائه کرد. در سال ۲۰۰۷ شرکت HPE 3PAR  قابلیتی به نام VIRTUAL DOMINO را به کاربران معرفی کرد، یکی از ویژگی های مثبت این قابلیت این است که میتوان چندین برنامه را با امنیت کامل و ایزوله روی یک پلتفرم پیاده سازی کرد، شرکت HPE 3PAR در حقیقت ویژگی MULTI-TENANT را به محصولات خود اضافه کرد.

معرفی محصولات ذخیره سازی 3PAR از کمپانی HPE
ویژگی های مهم HPE 3PAR  چیست?

1- HPE 3PAR از خانواده سیستم های Flash-Optimized Data Storage میباشد.

2- HPE 3PAR دیتا سنتری مدرن میباشد که کاربران میتوانند با آن به راحتی کار کنند چون در این دیتا سنتر پیچیدگی ها حذف شده و کاربر میتواند تا ۹۹ درصد به داده ها دسترسی داشته باشد و داده ها را مدیریت و کنترل کند.

3- سرعت دیتا سنترهای HPE 3PAR نسل پنجم بسیار بالا میباشد و زمان تاخیر این دیتا سنتر را میتوان زیر یک میلی ثانیه دانست چرا که در ساختار آن ASIC,ASSURED نسل پنجم به کار رفته است.

4- شرکت HPE 3PAR دیتاسنترهای خود را به صورت Multi_tenat طراحی میکند و میزان تاخیر در این دیتا سنتر ۸/۰ میباشد و در آن از تکنولوژی Thin,Deduplication استفاده شده و همگی این قابلیت ها تحت معماری ذخیره‌سازی Tier-1 کار میکنند.

5- شرکت HPE 3PAR در دیتاسنترهای خود ویژگی مدیریت اتوماتیک را قرار داده که دارای سرعتی ۸ برابر سرویس Provisioning  میباشد آن هم با وجود OpenStack,HPE OneView,Integration,Federated Data Mobility  به راحتی فراهم میکند.

 

معرفی محصولات HPE 3PAR StoreServ8000  

HPE 3PAR StoreServ8000 یکی از سیستم های ذخیره سازی خانواده 3PAR میباشد که جزو استوریج های قوی رده اینترپرایز شرکت HPE 3PAR  است و از ویژگی های خوب آن قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد و میتواند از Flash Array  پشتیبانی کند. HPE 3PAR StoreServ8000 دارای فناوری Deduplication میباشد که هزینه های عملیاتی را کاهش میدهد. از پارامترهای مهم این پردازنده Thin Express ASIC نسل پنج آن میباشد که سرعت عملیات را در Deduplication افزایش میدهد و محاسبات را RAID میکند.قابلیت های تطبیق پذیری بالا، تراکم و کارایی زیاد را میتوان از ویژگی های محصول HPE 3PAR StoreServ8000 دانست. HPE 3PAR StoreServ8000 میتواند از File-level و Block پشتیبانی کند و جزو دیتاسنترهای Unify شرکت HPE 3PAR میباشد که در مدل هایی نظیر 8200,8400,8440,8450 به بازار ارائه میشود.

معرفی محصولات ذخیره سازی 3PAR از کمپانی HPE
پارامترهای مهم HPE 3PAR StoreServ8000  چیست؟

1- دارا بودن معماری Active to Active Full Mesh

2- بالا بودن انعطاف پذیری و بهره مندی از Node4

3- بالا بردن کارایی Flash به میزان ۳۵ درصد و کم کردن ۲.۵ برابری تاخیر به وسیله Gb/s16 Fiber Channel

4- ارائه دادن خدمات زیاد و پایین بودن هزینه

5- سرعت بکاپ گیری یا همان پشتیبان گیری در این محصول از HPE 3PAR بسیار بالا میباشد و به وسیله Storeonce یا Veeam Backup  انجام میشود.

6- سرعت Deduplication در HPE 3PAR StoreServ8000 بسیار بالا میباشد.

7- این محصول شرکت HPE 3PAR  از ۳۰۰هزار IOPS پشتیبانی میکند آنهم با تاخیر کم تر از ۱ میلی بر ثانیه

8- HPE 3PAR StoreServ8000 میتواند از هاردهای SSD پشتیبانی کند و امکان استفاده از all-flash arry  را برای فرد فراهم میکند.

9- فرد با خرید HPE 3PAR StoreServ8000 میتواند ۲ تا ۴ Node controller را در اختیار داشته باشد.

10- حافظه cache سری محصول HPE 3PAR StoreServ8000  از 832 تا ۸۳۸۴GB میباشد البته بستگی به مدل هارد خریداری شده هم دارد.

11- HPE 3PAR StoreServ8000 داری پورت سرعت بالای فیبر نوری ۱۶ GB/S است.  

12- بیشترین میزان حافظه محصولات HPE 3PAR سری StoreServ8000 از ۷۵۰TB تا ۳۰۰۰۰TB میباشد.

معرفی محصولات ذخیره سازی 3PAR از کمپانی HPE
معرفی HPE 3PAR StoreServ10000

HPE 3PAR StoreServ10000 یک فضای ذخیره سازی مناسب برای سازمان هایی میباشد که حجم زیادی اطلاعات دارند.شرکت HPE 3PAR محصولاتی را تولید میکند که تمامی سازمان ها چه با ساختار کوچک و چه با ساختار بزرگ بتوانند به راحتی با آن کار کنند و در محصولات خود از سرورها، برنامه کاربردی و تجهیزاتی برای ذخیره‌سازی استفاده میکند که به راحتی نیازهای کاربران رفع شود. در این محصول از سری HPE 3PAR کاربر میتواند در یک شبکه اختصاصی اطلاعات را بین سرورها، آرایه دیسکها و Tap ها تبادل کند. معمولا SAN از یک یا تعدادی سرور ، سوئیچ شبکه  ،چند آرایه ذخیره سازی FC تشکیل شده است و کاربر میتواند این تجهیزات شبکه را به وسیله کابل های فیبرنوری به یکدیگر متصل کند البته برای رعایت ایمنی کار بهتر است قطعات را به صورت دوتایی به کار برد، قطعات میتواند شامل HBA ، سوییچ ، کنترلرها باشد. HPE 3PAR StoreServ10000 ظرفیتی به اندازه ۲/۳ پتابایت دارد و نودهایی با ۸ کنترلر را در اختیار کاربر قرار میدهد البته مدل Mission Critical سری StoreServ10000 شرکت HPE 3PAR این ویژگی ها را دارد.

 

معرفی HPE 3PAR StoreServ20000

یکی دیگر از محصولات شرکت HPE 3PAR ،StoreServ20000 میباشد، این محصول ترکیبی از محیط های Flash و Hybird است و متناسب با نیازهای سازمان هایی ساخته شده که میخواهند اطلاعاتشان یکپارچه باشد. این نوع از محصولات شرکت HPE 3PAR دارای نود کنترلر بیشتری نسبت به StoreServ8000 دارد یعنی چیزی حدود ۸ نود کنترلر را پشتیبانی میکند و ۱۶۰ پورت Host را هم پشتیبانی میکند.HPE StoreServ20000 میتواند ۱۶۰ پورت FC داشته باشد یا به عبارتی ۰ تا ۱۶۰ کار میکند و ظرفیت خام این مدل از HPE 3PAR ۳۹۰۰ تا ۶۰۰۰TiB میباشد.

امتیاز دهید:
(۴.۵ / ۵)
تعداد آرا: ۲
برچسب ها:
۱۸ فروردین ۱۴۰۰     بازدید: ۱۲۴     دسته بندی: ذخیره سازی، معرفی سخت افزار
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
۲۴
تجهیزات ذخیره‌سازی
۲۳
ذخیره‌سازی داده
۲۳
سرورDL380G9
۱۶
سرورهای ذخیره‌سازی
۱۵
اخبار امنیت اطلاعات
۶
Intel
۶
سرورDL380 G9
۶
قیمت SSD
۵
درایوهای SSD
۵
فضای ذخیره‌سازی SSD
۵
خرید SSD
۵
دستگاه های IoT
۵
حافظه SSD
۴
NVMe
۴
اینتل
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف