مرکز تماس: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
پست الکترونیک: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
اخبار/مقالات

راهکار SD-WAN به لحاظ استقرار، پیاده سازی و نحوه اجرا، انعطاف پذیری بی سابقه ای را در شبکه WAN ارائه می دهد

پیاده سازی و استقرار منعطف یکی از جالب ترین جنبه های فناوری تعریف شده نرم افزار WAN (SD-WAN) است. بعضی از تامین کننده راهکارها، انعطاف پذیری کامل را فراهم می کنند در حالی که برخی دیگر  بصورت نسخه ای اقدام میکنند.

SD-WAN مخفف Software-Defined Wide-Area Network به معنای «شبکه گسترده خلاصه شده در نرم افزار» است.

EMA انعطاف پذیری استقرار SD-WAN را مورد مطالعه قرار داده و به شکل عملی و کاربردی، طیف گسترده ای از استراتژیهای سازمانی را در آن پیدا کرده است. تیم های شبکه، جداگانه باید برای خودشان تصمیم بگیرند که چه راهکاری برای آنها مفید است. EMA چندین جنبه از انعطاف پذیری استقرار SD-WAN را مشخص کرد که شرکتها هنگام انتخاب راهکار باید در نظر بگیرند.

انعطاف پذیری در تهیه: ارائه دهنده راهکار خود را انتخاب کنید

اول از همه این سوال مطرح است که استراتژی تهیه چگونه است. شرکتها مانند بسیاری از کلاس های فناوری، گزینه های بسیاری برای خرید و نصب فناوری SD-WAN دارند. EMA دریافت که محبوب ترین روش (۳۴٪) خرید SD-WAN از یک ارائه دهنده سرویس WAN یا ارائه دهنده خدمات اینترنتی است. بسیاری از ارائه دهندگان شبکه و اجرای شبکه ، خدمات SD-WAN مدیریت شده را ارائه می دهند و یا فناوری SD-WAN را فقط به فروش میرسانند.

بیش از یک چهارم شرکتها (۲۶٪) محصولات را مستقیماً از یک فروشنده SD-WAN یا یکی از شرکای تجاری خود خریداری می کنند. تعداد کمتری (۱۶٪) ارائه دهنده خدمات با مدیریت بی طرف را ترجیح می دهند. بقیه (۲۴٪) در مورد بهترین روش تهیه، تصمیم گیری نکرده اند.

اولویت تهیه به متغیرهای مختلف، مانند نیازهای یک شرکت و قابلیت های راهکار SD-WAN که توسط هر ارائه دهنده عرضه میشود، بستگی دارد. شرکتهایی که به سبب معماریشان نیازهای بسیار خاص و پیچیده ای در بخش فن آوری اطلاعات خود دارند، ممکن است بخواهند با اتکا به تخصص داخلی، نسبت به خرید و نصب SD-WAN اقدام کنند. در این حالت، آنها ممکن است بخواهند یک راهکار SD-WAN را مستقیماً از فروشنده فناوری اطلاعات خریداری کنند. اگر این نیازهای ناشی از مدل معماری در یک شرکت پیچیدگی کمتری داشته باشند، ممکن است راهکار مدیریت شده تری را ترجیح دهند و از یک ارائه دهنده خدمات بخواهند که راهکار استاندارد شده را در شبکه خود نصب کند.

انعطاف پذیری نصب: تعبیه ابزار شبکه یا مجازی سازی توابع شبکه؟

مانند اکثر فناوری های دنیای شبکه، زیرساخت های شبکه به طور سنتی، سخت افزار محور بوده اند. شرکت ها برای مسیریابی، امنیت شبکه ، بهینه سازی WAN و موارد دیگر، چندین وسیله یکپارچه را در یک سایت دوردست مستقر می کنند. این رویکرد تعبیه، همیشه گران و دشوار بوده است و شرکتها امروزه به وضوح می خواهند نرم افزار محورتر باشند.

تحقیقات EMA نشان می دهد که تنها ۲۱ درصد از شرکت ها ترجیح می دهند راهکارهای شبکه را در سایت های ریموت به عنوان وسایل یکپارچه مستقر کنند. در عوض، ۳۷ درصد ترجیح می دهند عملکردهای شبکه مجازی را بر روی سخت افزار آزاد مستقر کنند و ۴۲ درصد دیگر ترجیح می دهند در هر زمان ممکن توابع شبکه مبتنی بر ابر را در سازمانشان مستقر کنند. فروشندگان پیشرو SD-WAN راهکارهایی با محوریت نرم افزاری و مبتی بر ابر ارائه می دهند.

برخی از فروشندگان SD-WAN پلتفرمی را ارائه می دهند که می تواند چندین عملکرد شبکه را در یک دستگاه واحد متمرکز کند. با استفاده از مفاهیمی مانند مجازی سازی توابع شبکه (NFV)، این پلتفرم ها می توانند قابلیت SD-WAN، مسیریابی، فایروال کردن و بهینه سازی WAN را به عنوان یک بسته نرم افزاری واحد در سخت افزار خارج از محیط، میزبانی کنند. این پلتفرم های SD-WAN همچنین با فروشندگان ثالث ادغام می شوند تا عملکرد شبکه و امنیت بیشتری را ارائه دهند، چه به عنوان توابع شبکه مجازی در دستگاه موجود و چه به عنوان خدمات مبتنی بر ابر. این رویکرد فرصت هایی را برای عملیات تلفیقی و زنجیره ای خدمات در شبکه ارائه می دهد.

انعطاف پذیری عملیاتی: عملیات ترکیبی، انتخاب مطلوب است

عملیات شبکه یکی دیگر از عوامل مهم جهت در نظر گرفتن یک مدل استقرار است. جبران کمبود مهارت در یک سازمان فناوری اطلاعات، عامل اصلی تمایل یک کسب و کار برای تصویب SD-WAN است و کنسول های مدیریت متمرکز راهکارهای SD-WAN در اینجا عامل مهمی محسوب می شوند. با این حال، راهکارهای SD-WAN، انعطاف پذیری عملیاتی بالایی دارند که می تواند باعث کاهش بیشتر  بار کاری مدیریتی شود.

در حقیقت، تنها ۹ درصد از شرکتهایی که با SD-WAN درگیر هستند می خواهند خودشان آن را به طور کامل مدیریت کنند. با این حال، برون سپاری کل مدیریت SD-WAN نادر است؛ فقط ۱۰ درصد این رویکرد را ترجیح می دهند. درعوض، شرکتها یک الگوی عملیات ترکیبی را دنبال می کنند، به شکلی که تیم شبکه، مسئولیتها و وظایف مدیریتیشان را با ارائه دهنده راهکار به اشتراک می گذارند، خواه آن ارائه دهنده MSP یا ارائه دهنده خدمات شبکه یا فروشنده SD-WAN باشد. ۴۳ درصد از شرکتها الگوی ترکیبی را اتخاذ می کنند که در آن کارکنان داخلی وظایف پیچیده ای را بر عهده می گیرند، در حالی که ارائه دهنده خدمات موضوعات جزئی را پوشش می دهد. تعداد کمی (۳۷٪) از ارائه دهنده خدمات می خواهد که کارهای پیچیده را انجام دهند و کارهای ساده را به کارکنان داخلی واگذار کند. تحقیقات EMA نشان داد که تیم های شبکه موفق تر، رویکرد دوم را ترجیح می دهند، جایی که ارائه دهنده سرویس کارهای سنگین را انجام می دهد.

این انعطاف پذیری عملیاتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا بسیاری از دفاتر فاقد پرسنل رسیدگی کننده به امور شبکه های داخلی هستند. در حقیقت، تحقیقات EMA نشان داد که شرکتی معمولی، توانایی فراهم کردن پرسنل پشتیبانی تمام وقت را برای ۴۰ تا ۸۰ درصد از سایتهای خود دارد. یک مدل عملیاتی ترکیبی، که در آن ارائه دهنده خدمات می تواند بار کاری را به اشتراک بگذارد، می تواند به پوشش مجموعه هایی که فاقد کارمندان تخصصی هستند کمک کند.

۲۵ شهریور ۱۳۹۸     بازدید: ۴۷۲     دسته بندی: مقالات آموزشی، معرفی راهکار، اخبار IT جهان، اخبار عمومی
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
۴۵
اخبار فناوری اطلاعات
۲۴
تجهیزات ذخیره‌سازی
۲۳
ذخیره‌سازی داده
۲۳
سرورDL380G9
۱۶
سرورهای ذخیره‌سازی
۱۱
اخبار امنیت اطلاعات
۶
قیمت SSD
۶
سرورDL380 G9
۵
دستگاه های IoT
۵
فضای ذخیره‌سازی SSD
۵
خرید SSD
۵
حافظه SSD
۵
سرور اچ پی
۵
درایوهای SSD
۴
اینتل
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
ایمیل/موبایل:
رمز عبور:
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

نام کامل:
آدرس ایمیل:
متن پیام:
5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف