مرکز تماس: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
پست الکترونیک: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
اخبار/مقالات

در خانه کار می کنید؟ در اینجا 10 ابزار ضروری برای اتصال تیم شما از راه دور وجود دارد.

حتی قبل از آنکه ویروس کرونا فعالیت های روزمره کره زمین را مختل کند، دورکاری شرایط بسیار نادری برای نیروی کار بود که بتوانند آن را به عنوان جزئی استاندارد در برنامه هفتگی خود بگنجانند.

مشاغل بزرگ و کوچک همچنان از محل کار دور خود استقبال می کنند - حتی شرکت های نوپا نیز از این کار استقبال می کنند. با دورکاری که روند جدیدی است، همکاری نیز به امری جدید تبدیل شده است. دیگر از کارمندان انتظار نمی رود که به طور مستقل کار کنند. در عوض، کار مشترک سودمندتر است. در حالی که همکاری به معنای بهبود کارایی و افزایش بهره وری است، شما هنوز هم برای فعالیت موفقیت آمیز با هم به ابزارهای مناسبی نیاز دارید.

از همه قابل توجه تر، در این زمان بی سابقه ای که دورکاری برای اولین بار به شدت مورد توجه همگان واقع شده است، برای برخی از شرکت ها که هنوز این سیاست را اتخاذ نکرده اند، چالش هایی را در پیش دارد. Odoo اودو برنامه های مختلفی برای کمک به تیم شما برای ارتباط با نیروی دورکارتان در دسترس قرار داده است. از جمله پیام رسانی، ردیاب های کار و بهره وری، از گفتگوی وب خدمات مشتری گرفته تا پیام کوتاه متنی، نرم افزار اودو همه این موارد را پوشش داده است.

ارتباط لحظه ای / پیام رسانی فوری

ارتباطات درون تیمی می تواند بزرگترین چالش باشد وقتی نیروی کار شما دورکار باشد.

صندوق پیام Odoo اودو

صندوق پیام Odoo اودو را می توان به دلخواه مشتری یا به دلخواه خودتان سفارشی کنید همچنین این امکان را فراهم می کند تا بین اعضای تیم، بخش ها و / یا کل شرکت یکپارچگی ایجاد شود. کانال های چت مختلف افراد را قادر می سازد تا در مورد کار، ایده های طوفان مغزی و در طول روز کاری با یکدیگر در ارتباط باشند همچنین اجازه می دهد تا پیام های مستقیم (DM) و پرونده ها برای یک شخص یا گروهی از کارمندان ارسال شود، از جمله امکان سازماندهی مکالمات در کانال های مختلف.

meftah_odoo_inbox.png

کانال های جدید می تواند برای تیم ها، پروژه های مختلف یا هر چیز دیگری که مربوط به تجارت شما است ایجاد شود. در هر کانال، اعضا می توانند یکدیگر را تگ (tag) کنند، اسناد را به اشتراک بگذارند و از طریق تماس صوتی ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این، ربات داخلی اگر پیام مهمی را از دست داده باشید به شما اطلاع می دهد.

گفتگوی زنده Odoo

گفتگوی زنده (Live Chat) Odoo با وب سایت Odoo اودو شما ادغام می شود و به تیم شما اجازه می دهد تا در زمان واقعی با مشتریان خود چت کنید و به سوالات پاسخ دهید، قرار ملاقات ها را تعیین کرده و محصولات یا خدمات خود را در مکالمات 1 به 1 بفروشید. ویجت Odoo اودو فارسی را می توان سفارشی کرد که شامل یک تبریک آواتار باشد و برای هرگونه سوالی که بعد از ساعت کاری منظم وارد می شود ، یک "پیام دور" قرار دهد. این یک ابزار شخصی عالی است که می توانید به "دفتر آنلاین" و فروشگاه الکترونیکی خود اضافه کنید.

meftah_odoo_LiveChat

پیامک Odoo اودو

امروزه کسب و کارها از طیف گسترده ای از روش ها برای تعامل با مشتریانشان استفاده می کنند. از سیستم تلفنی VoIP گرفته تا ایمیل های شخصی شده، بیشتر مارک ها ایجاد تجربه ای از همه کانال را دارند که به بهترین وجه به مشتریان خود خدمت می کند. به همین دلیل خدمات ایمیل، پیام رسانی، پیام کوتاه یا پیامک به یک شکل بسیار موثر در برقراری ارتباط تبدیل شده اند. کانالی که بسیاری از تیم های خدمات مشتری شروع به استفاده از آن می کنند. Odoo Voip اودو فارسی ارتباط کاملا دو طرفه را فراهم می کند، به این معنی که مشتریان شما می توانند برای هر پیامی که ارسال می کنید، بنویسند و شما می توانید مستقیماً پاسخ دهید.

مدیریت پروژه

کار از راه دور به یک ابزار پیشرفته مدیریت پروژه نیاز دارد زیرا کارمندان شما به احتمال زیاد چندین پروژه در حال انجام برای تکمیل دارند. با چندین پروژه در حال انجام ، به فرم مشخصی از ارتباطات برای سازماندهی جزئیات برای کارمندان خود نیاز خواهید داشت. مدیریت پروژه Odoo اودو فارسی ابزار مناسبی برای این کار است اگر قبلاً آن را دریافت نکرده اید ، اکنون زمان تنظیم آن فرا رسیده است. این ابزار به شما امکان می دهد تا به صورت بصری ساده، پروژه ها را برنامه ریزی، ردیابی و همکاری کنید. می توانید وظایف، بحث ها، اسناد، برنامه ریزی، نقاط عطف، همکاری و موارد دیگر را در یک داشبورد کاربرپسند کنترل کنید.

meftah_odoo_project_management

سادگی عملکرد کشیدن و رها کردن به ویژه برای پروژه ها و مدیریت گردش کار در بین تیم ها بسیار مفید است. این برنامه با Google Drive ،Outlook و Google Calendar ادغام می شود، بنابراین می توانید از این ابزار به عنوان یک مرکز اصلی برای همکاری تیم ها استفاده کنید. این ابزار بسیار انعطاف پذیر است و به شما امکان می دهد از تابلوها، لیست ها و کارت ها برای ترسیم پروژه های خود استفاده کنید.

تعیین و تجزیه وظایف آسان است، زیرا به روزرسانی وضعیت و پیشرفت پروژه در یک نگاه موجود است. وقتی هیئت مدیره جدیدی برای پروژه های خود ایجاد کردید، می توانید اعضای تیم مربوطه را به هیئت مدیره اضافه کنید. از آنجا، می توانید وظایفی ایجاد کنید، آنها را به اعضای دیگر تیم اختصاص دهید و اسناد را به اشتراک بگذارید. همه این قابلیت ها در داشبورد Odoo شما موجود هستند.

علاوه بر این، صاحبان مشاغل همچنین می توانند در راس هر پروژه در حال انجام شرکت باشند. شما همیشه می توانید تصویر بزرگتر، آنچه در حال انجام است، آنچه پیش می آید و چه کسی مسئول چه چیزی است را ببینید. علاوه بر این، مدیران پروژه می توانند به راحتی کارها را واگذار کنند، مهلت تعیین کنند، بررسی کنند و آنچه را که باید انجام شود ارزیابی کنند.سرانجام، برای دورکاران، برنامه مدیریت پروژه Odoo اودو فارسی شامل تمام ابزارهای لازم برای جلوگیری از اتمام مهلت مقررات است.

 Odoo HR اودو

مدیریت منابع انسانی کار سختی است که شامل مدیریت زمان مرخصی، مذاکره درباره حقوق، رزرو جلسات در مناطق مختلف زمانی و مدیریت تعارضات است. با بسیاری از اتفاقات، احتمال بیشتری وجود دارد که چیزها از شکاف ها عبور کنند.

Odoo HR یک راهکار مدیریت کارمند با ویژگی های ارتباطی تیمی یکپارچه است. این نه تنها راهی برای ارتباط شما با کارمندان فراهم می کند بلکه جنبه های روزمره مدیریت آنها را نیز ردیابی می کند. با استفاده از Odoo HR اودو می توانید ساعت کاری کارمندان خود را ردیابی کنید، زمانبندی را کنترل کنید و در گفتگوی تیمی با آنها ارتباط موثری برقرار کنید. این برنامه به راحتی متناسب با نیازهای کسب و کار شما تنظیم می شود.

meftah_odoo_HR

پروفایل کارمندان

برای اطمینان از اینکه ارتباطات تجاری گسب و کار شما قوی و متصل است، باید اطمینان حاصل کنید که کارمندان شما یکدیگر را می شناسند. کسب و کار شما چه بزرگ باشد و چه کوچک، اگر عضوی از کارمندان یا کارکنان یکدیگر را نشناسند، چالش هایی پیش می آید. با این اوصاف، کارمندان باید بدانند که همکاران بخش کار می کنند تا ارتباطات مربوط به موضوعات خاص را بهبود بخشند یا سوالات خاصی را از شخص مناسب بپرسند.

با استفاده از برنامه Employees، نمایه های کارمندان را با توجه به زمینه کاری هر شخص در کسب و کار شما فراهم می کنند. اعضا می توانند در مورد افراد خاص مطالعه کنند، از نقش ها، علایق آنها و افرادی که به آنها گزارش می دهند مطلع شوند. علاوه بر این، پروفایل ها نامی را به چهره می گذارند و باعث می شود که بفهمید چه کسی در شرکت است.

مدیریت کارها

مدیریت کار و همکاری هنگام دورکاری با تیم های مختلف می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. اگر ابزار کارآمد مدیریت وظایف را نداشته باشید، عملکرد کلی کسب و کار به اندازه ممکن موفقیت آمیز نخواهد بود. ابزاری برای مدیریت وظایف که ویژگی های ارتباطی پایدار و قابلیت ردیابی تکالیف را با هم تلفیق می کند، روشی را که کارمندان مهمترین جنبه شرکت شما را تکمیل می کنند تغییر می دهد: شغل آنها. بدون وجود یک سیستم مدیریت پروژه قابل اعتماد، پروژه ها می توانند گیج کننده باشند، که ممکن است منجر به اتلاف وقت اعضای تیم شود تا بفهمند چه کاری باید انجام دهند. این مسائل بیشتر تشدید می شوند که مدیریت راهی مستقیم برای نظارت بر پیشرفت نداشته باشد، بنابراین آنها را از وضعیت جدا می کند.

meftah_odoo_Task_management

مدیریت وظیفه Odoo Project یکی از موثرترین ابزارهای ارتباطی تجاری در مقایسه با سایر ابزارها است. این ابزار از اجرا تا اتمام هر کار آسان است زیرا به کارمندان و مدیران کمک می کند تا به موقع ترین اهداف ممکن را به موفقیت برسانند. مدیران می توانند مستقیماً وظایفی را به اعضای تیم اختصاص دهند و پیشرفت آنها را پیگیری کنند. آنها همچنین می توانند تاریخ های موعد مقرر و تنظیمات اولویت را تعیین کنند، که در یک لیست سازمان یافته برای همه افراد درگیر ظاهر می شود. با استفاده از ابزارهای ارتباطی داخلی، مدیریت وظیفه Odoo به کارمندان کمک می کند تا بدانند به چه کسی وظیفه را واگذار می کند، چه موقع موعد آن انجام می شود و سطح اهمیت برنامه ریزی متناسب با آن چیست.

وقت ملاقات

بهترین جلسات زمانی برگزار می شود که مردم برای آنها آماده شوند. ایجاد روشی برای برنامه ریزی موثر جلسات می تواند زمان بیشتری برای آماده شدن برای جلسه واقعی داشته باشد. با این اوصاف، ممکن است کسی فکر کند که برنامه ریزی جلسات یک پروسه آسان است، اما هنگام انتخاب زمان و تاریخ برای جلسه می تواند زمان زیادی را صرف کند. علاوه بر این، این فرایند معمولاً شامل یک زنجیره طولانی مدت ایمیل است. برنامه ریزان انتصاب کمک می کنند تا روند سریع و آسان انجام شود. آنها به شما امکان می دهند در بهترین وقت و زمان برنامه ریزی جلسه از همکاران و دوستان خود نظرسنجی کنید. در دسترس بودن شما را به دیگران معرفی می کند و به شما اطمینان می دهد که یک اسلات زمانی را دوبار رزرو نکنید. برنامه Appointments به تقویم آنلاین شما متصل می شود که کاملاً با تقویم Google و Outlook شما ادغام شده است و برنامه ریزی جلسات را آسان می کند.

meftah_odoo_Appointment

در میان همه موارد دیگر، این برنامه گزینه ارسال دعوت نامه به افرادی را که باید با آنها ملاقات کنید فراهم می کند، به شما این امکان را می دهد که ببینید چه روز و زمانی برای آنها نیز بهتر است. اینها همه قرارهای تأیید شده با تقویم شما را همگام سازی می کند و رویدادی را در تقویم دعوت کنندگان شما ایجاد می کند. گرچه برای برنامه ریزی جلسات با افراد یا اعضای تیم در داخل سازمان به خوبی کار می کند، اما همچنین باعث ایجاد ایده آل برای ارتباط با مشتریان خارجی، مشتریان و همکاران می شود.

مدیریت جلسه

جلسات ضعیف برنامه ریزی شده یا غیرضروری باعث اتلاف وقت ارزشمند مهمترین منبع شما - اعضای تیم شما می شود. جلسات بد باعث کندی روند کار، ایجاد سردرگمی و عدم اطمینان به برگزار کننده می شود. این لزوما به این معنی نیست که شما باید تمام وقت خود را صرف برنامه ریزی جلسات عالی کنید. در عوض، بگذارید فناوری به شما در این مورد کمک کند. با استفاده از Odoo اودو ، می توانید بیشتر کارها را پشت برنامه زمانبندی جلسات روی خلبان خودکار قرار دهید و روی چیزهای دیگری تمرکز کنید، فناوری بقیه کارها را انجام می دهد.

به طور خودکار جلسات را از رویدادها در برنامه های دیگر خود ایجاد کنید

با اتوماسیون اداری آسان، می توانید جلسات جدیدی را از اقدامات سایر ابزارهای برنامه ریزی و سازمانی خود ایجاد کنید. هرگز خود را در برنامه ریزی جلسات بی هدف نخواهید دید.

قبل از شروع جلسه یادآوری دریافت کنید

ابزار برنامه ریز جلسات مناسب به شما کمک می کند تا جلسات را به سرعت و به طور موثر در تقویم خود قرار دهید، و این به شما کمک می کند تا مثمر ثمر باشید. اما لازم نیست در همین جا متوقف شوید. راه دیگر برای بهره وری بیشتر این است که قبل از اینکه جلسه در هر برنامه یا دستگاهی که مناسب شما است، اعلان ها به طور خودکار برای شما ارسال شود.

meftah_odoo_reminder

نه تنها می توانید یادداشت ها را در تقویم های Google و Outlook یا از طریق ایمیل دریافت کنید، بلکه همچنین می توانید قبل از شروع رویدادها در تقویم Google، اعلان های پیامکی را دریافت کنید. هر کاری که می توانید انجام دهید تا برنامه روزمره خود را کارآمدتر کنید، یک برد برای همه است زیرا به شما امکان می دهد به جای یافتن زمان مناسب برای آن، روی آماده سازی جلسه تمرکز کنید.

یادداشت های جدید را به اشتراک بگذارید و با آنها همکاری کنید

نقاط تحویل و موارد عملیاتی مهمترین نتیجه اکثر جلسات است. مهم است که فراموش نکنید این موارد را با تیم خود به اشتراک بگذارید. با این اوصاف، می توانید آن فرآیند را خودکار کنید، بنابراین دیگر لازم نیست هرگز به آن فکر کنید.

 meftah_odoo_notes

ارسال صورتجلسات برای افراد مناسب

یادداشت برداری و ارسال آنها برای افراد مناسب می تواند زمان ببرد و باعث می شود احساس اتلاف وقت داشته باشید. اجازه ندهید وقت شما را تلف کند. پس از یادداشت برداری در طول جلسه خود، Odoo اودو می تواند این موارد را برای تیم شما (و سرپرست خود) ارسال کند تا همه در یک صفحه باقی بمانند.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی از طریق ایمیل راهی عالی برای برقراری ارتباط با مشتریان است. قالب های سفارشی سازی آسان می توانند به شما در ساخت یک خبرنامه جذاب با اطلاعات مربوطه، به روزرسانی های تجاری و محتوای سرگرم کننده کمک کنند. ایمیل نیز یکی از بهترین راهکارها برای دستیابی به افراد مختلف در کسب و کار های مختلف است. بازاریابی از طریق ایمیل 40 برابر بیشتر از توییتر یا فیس بوک در دستیابی به مشتری مورد نظر شما موثر است. در حالی که فروشگاه شما بسته است، برای به اشتراک گذاشتن محتوایی که افراد را سرگرم می کند یا آنها را با نام تجاریتان درگیر می کند، از خبرنامه خود استفاده کنید. ایمیل مارکتینگ مجهز است تا به شما کمک کند چیزی را تولید کنید که نرخ باز بودن بالایی داشته باشد.

بازاریابی اجتماعی

خواه در حال مدیریت شبکه های اجتماعی برای مشاغل خود باشید و یا در تلاش برای ایجاد یک برند شخصی، مدیریت همه سیستم های رسانه های اجتماعی می تواند یک مسئولیت بزرگ باشد. شما ممکن است در حال ایجاد صفحه فیس بوک، تلاش برای بهبود نمایه LinkedIn خود باشید، یا منتظر ذکر نام شرکت در توییتر باشید. از طرف دیگر، بسیاری از مشتریان به طور خودکار به کانال های رسانه های اجتماعی متوسل می شوند تا در ارتباط با مشاغل باشند. صفحات Twitter ،Facebook و LinkedIn شما مکان پیش فرضی هستند که برای دیدن باز بودن ، فروش یا قبول بازده، افراد به آنها مراجعه می کنند.

meftah_odoo_social_marketing

تیمی که از راه دور کار می کند، برنامه کاملاً متنوعی دارد. برای اطمینان از اینکه بازاریابی اجتماعی از قلم نیفتد و بازاریابی محتوای شما در مسیر خود قرار دارد، می توانید از بازاریابی اجتماعی برای تعیین زمانبندی پست ها استفاده کنید، بنابراین آنها همیشه در زمان مناسب منتشر می کنند با بازاریابی اجتماعی، تیم شما می تواند به طور همزمان به نظرات، پیام های مستقیم و پست هایی که شرکت شما برچسب گذاری شده است پاسخ دهد تا با هر گونه سوال و نگرانی همراه نباشد. بازاریابی اجتماعی به شما این امکان می دهد:

به اشتراک گذاری مطالب جدید

یکی از بهترین راه ها برای ایجاد یک جامعه پایدار در هر شبکه اجتماعی، به اشتراک گذاشتن محتوایی است که برای پیروان شما جالب خواهد بود.

meftah_odoo_share_new_content

Cross Post و محتوای سندیکا

شما یک پست عالی نوشتید اکنون وقت آن است که اطمینان حاصل کنیم مخاطبان شما فارغ از اینکه از چه پلتفرمی استفاده می کنند آن را مشاهده می کنند. به اشتراک گذاشتن محتوا در همه پلتفرم ها خسته کننده است، اما با بازاریابی اجتماعی، می توانید به طور خودکار محتوا را بین تمام حساب های رسانه های اجتماعی خود ارسال کنید.

برند خود را آنلاین کنترل کنید

پیگیری نام تجاری آنلاین شما هنگام کار با چندین ابزار، غربال کردن صفحات و صفحات لینک برای یافتن نام های تجاری نامناسب، می تواند خسته کننده باشد. بازاریابی اجتماعی می تواند به صورت خودکار شبکه های اجتماعی را برای شما نظارت کند.

یادداشت های Odoo

چه در یک جلسه باشید و چه در حال تحقیق ، یادداشت برداری به شما کمک می کند تا تمرکز کنید و بعداً برای یادآوری و تقویت زمینه کار خود به شما مرجع می دهد. ممکن است تلاش کمتری نسبت به نوشتن متن کامل باشد، اما یادداشت ها برای شکل دهی، سازماندهی و پیگیری مدت زمان قابل توجهی را نیز می طلبند. هر زمان که بخواهید در مورد چیزی یادداشت کنید، باید این کار را در یادداشت های Odoo انجام دهید.

به شما کمک می کند یادداشت های خود را عملی کنید

تبدیل یادداشت های خود به لیست کارهایی که در آن می توانید موارد را بررسی کنید، به شما امکان می دهد در بالای کار خود باشید و اطمینان حاصل کنید که پیگیری موارد مهم را از دست نخواهید داد. یا می توانید از کارهای جدید خود یادداشت درست کنید. به این ترتیب، هر زمان که چیز جدیدی به لیست کارهای خود اضافه کنید، فضای مناسبی برای ردیابی افکار و یادداشت های خود خواهید داشت.

meftah_odoo_notes_2

درباره یادداشتهای تقویم خود یادآوری ایجاد کنید

گاهی اوقات ما به عنوان انسان اشتباه می کنیم و چیزهایی را فراموش می کنیم. پیگیری تمام موارد عملیاتی که فقط یادداشت کرده اید می تواند یک کار تکراری باشد. اما، شما می توانید یک گردش کار ایجاد کنید که یادداشت های شما را به طور خودکار به یک یادآوری در یک تقویم تبدیل کند بنابراین یادتان باشد که دوباره یادداشت های خود را بررسی کنید.

meftah_odoo_notes_3

اسناد و پرونده ها فضای ذخیره سازی ابری

وقتی صحبت از کار از راه دور می شود، همکاری فقط از طریق چت ویدیویی انجام نمی شود، بلکه روی پرونده ها نیز انجام می شود. به همین دلیل داشتن یک برنامه ضروری است که ذینفعان پروژه را قادر می سازد پرونده ها را با تیم های راه دور خود به اشتراک بگذارند و ویرایش کنند. این جایی است که برنامه های ذخیره سازی ابری مانند اسناد Odoo می توانند به کار شما بیایند. با انتقال تمام پرونده های شما به فضای ابری، این اطمینان را می دهد که تیم شما به طور مداوم به اسناد، صفحات گسترده، ارائه ها، فیلم ها و موارد دیگر دسترسی دارند.

meftah_odoo_documents

با استفاده از اسناد، می توانید نسخه های مختلفی از همه اسناد خود را ذخیره کرده و حقوق دسترسی را کنترل کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه به آنچه که نیاز دارند دسترسی دارند. همچنین به تاریخچه ویرایش پرونده دسترسی دارید تا ببینید چه کسی چه چیزی را تغییر داده است. بعلاوه، همکاری در زمان واقعی و جلوگیری از ارسال نسخه های ویرایش شده اسناد به جلو و عقب، آسان تر است. این همچنین یک روش عالی برای سازماندهی کار از فریلنسرها و تیم راه دور شما در هنگام نیاز به ارائه پروژه است.

امضای اسناد را آسان کنید

در حالی که به نظر می رسد قلم و کاغذ از گذشته باشد، امضاها همچنان وزن دارند و معاملات تجاری را واقعی می کنند. شما می توانید روند کار را ساده کرده و اسناد را با جوهر دیجیتال به صورت خودکار امضا کنید و این جنبه از دنیای قدیم شرکت را مدرن کنید.

ردیابی زمان و بهره وری

یکی از چالش های کار از راه دور این است که کارفرمایان و مشتری ها می خواهند بدانند که کار در حال انجام است و بهره وری نیز کوتاه نمی آید. در عین حال، کارمندان نمی خواهند چک های مستمر داشته باشند، همچنین نمی خواهند احساس کنند کسی از پشت سر آنها مراقبت می کند. این زمانی است که استفاده از یک ابزار ردیابی زمان مفید است.

meftah_odoo_project_tracking

این یک روش عالی برای کسب و کارها برای اندازه گیری بهره وری کارکنان است و همچنین کارکنان را مسئول کار خود می داند. از نظر کارمندان، به ویژه برای فریلنسرها و پیمانکاران مستقل، نرم افزار ردیابی زمان می تواند در هنگام ارسال فاکتور برای حقوق و دستمزد بسیار مهم باشد. همه طرف های درگیر از ردیابی بی طرفانه زمان و بهره وری بهره مند می شوند.

meftah_odoo_timesheets

نتیجه گیری - کار در خانه برای ماندن در اینجاست

دوران قرنطینه در بهبوهه ویروس کرونا نشان داده است که کار از راه دور در مقیاس بسیار گسترده تر از آنچه بسیاری از شرکت ها پیش بینی کرده اند ، امکان پذیر است. شرایط انعطاف پذیر کار در حال تبدیل شدن به یک هنجار جدید است و این تغییر در فرهنگ کار محسوس است. حتی پس از عبور از بیماری همه گیر، انتظار می رود که یک تغییر فرهنگی بیشتر به سمت کار در خانه به عنوان یک قاعده ایجاد شود و بسیاری از کارمندان حداقل در بخشی از هفته می خواهند این کار را انجام دهند. از طرف دیگر، کارفرمایان، مدیران و بنیان گذاران متوجه خواهند شد که دفتر خانه در واقع می تواند به بهره وری کمک کند. با داشتن ابزارها، منابع و فن آوری پیشرفته، هرگز به این سادگی نبوده است که یک محیط کار حرفه ای در خانه ایجاد کنید که کارایی را تقویت کند.

منبع خبر : odoo

امتیاز دهید:
(۵.۰ / ۵)
تعداد آرا: ۱
برچسب ها:
۹ آذر ۱۳۹۹     بازدید: ۱۳۰     دسته بندی: مقالات آموزشی، معرفی راهکار، معرفی نرم افزار، اخبار IT جهان
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
۲۴
تجهیزات ذخیره‌سازی
۲۳
ذخیره‌سازی داده
۲۳
سرورDL380G9
۱۶
سرورهای ذخیره‌سازی
۱۵
اخبار امنیت اطلاعات
۶
Intel
۶
سرورDL380 G9
۶
قیمت SSD
۵
درایوهای SSD
۵
فضای ذخیره‌سازی SSD
۵
خرید SSD
۵
حافظه SSD
۵
دستگاه های IoT
۴
NVMe
۴
اینتل
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف