مرکز تماس: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
پست الکترونیک: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
اخبار/مقالات

تفاوت دوربین مداربسته دام و اسپید دام چیست؟

 معرفی ویژگی های دوربین مداربسته دام

در هنگام خرید دوربین مداربسته شناخت ویژگی های دوربین مداربسته دام و اسپیددام حائز اهمیت است، دوربین های مورد نظر تفاوت های خاصی با یکدیگر دارند و آشنایی با تفاوت های اصلی در خرید دوربین با کیفیت موثر می باشد.دوربین های مداربسته دام شکل گنبدی دارند و معمولا لنز این نوع دوربین ها دارای محفظه شیشه ای مانندی هستند.فیلمبرداری و زاویه این نوع دوربین وسیع تر می باشد و معمولا در محیط های داخلی دوربین های مداربسته دام را به کار می برند.دوربین های مداربسته دام از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مشتریان مورد نظر می توانند دوربین های آنالوگ یا تحت شبکه خاصی را تهیه کنند، آشنایی با ویژگی دوربین مداربسته دام و اسپیددام و دقت به ویژگی های دوربین دام به انتخاب دوربین مناسب کمک می کند.

برندهای مختلفی از دوربین مداربسته دام در بازار وجود دارند و در زمینه سیستم های پیشرفته امنیتی و نظارتی از این دوربین مدار بسته استفاده می شود.این نوع دوربین ضبط تصاویر را در یک جهت انجام می دهد و زاویه دید دوربین مداربسته دام ثابت است.دوربین مداربسته دام در انواع بی سیم و سیمی در بازار وجود دارند.

معرفی ویژگی های دوربین مداربسته اسپیددام

همان طور که اشاره شد دوربین مداربسته دام را در فضاهای خاصی همانند شرکت و خانه به ویژه در فضا داخلی این نوع مراکز به کار می برند ولی دوربین های اسپیددام را در محیط های وسیع ببشتر به کار می برند.در نظر گرفتن ویژگی دوربین مداربسته دام و اسپیددام و آشنایی با کاربرد دوربین های باکیفیت به افراد کمک خواهد کرد که خرید بهتری انجام دهند.این نوع دوربین را در سوله ها به کار می برند. در کارخانه های زیادی از دوربین مداربسته اسپید دام ستفاده می شود.در چهار راه ها می توان دوربین اسپیددام را به کار برد و با این اقدام پوشش تصاویر در هر جهتی را انجام داد، لازم به ذکر است که دوربین مداربسته اسپیددام تنها قادر است تصاویر یک جهت را در فضاهایی همانند چهارراه ذخیره کند و برای پوش امنیتی کامل در این فضا لازم است از دوربین های بیشتری استفاده شود.

تفاوت دوربین مداربسته دام و اسپید دام

در شهرهای مختلف در نقاط خاصی از شهر همانند میدان ها می توان از دوربین مداربسته اسپیددام به کار برد.در شرکت ها و پارکینگ های طبقاتی از دوربین های دام استفاده می شود.در سخنرانی ها می توان از دوربین مداربسته اسپیددام به کار برد، ویژگی دوربین مداربسته دام و اسپیددام و توجه به ویژگی های اصلی دوربین اسپیددام به انتخاب مناسب دوربین منجر می گردد.در زمینه نظارت بر عملکرد افراد از دوربین مداربسته اسپیددام استفاده می شود و این نوع دوربین با کیفیت بالایی اقدامات مورد نظر را ذخیره می کند.

تفاوت دوربین مداربسته دام و اسپید دام کدامند؟

دوربین های مداربسته دام و اسپیددام تفاوت های خاصی دارند، محل نصب دوربین های دام در گوشه اتاق می باشد، همچنین این نوع دوربین را می توان در وسط سقف مورد استفاده قرار داد، دوربین های مداربسته اسپیددام معمولا در یک ارتفاع بلندتر نصب می گردند.آشنایی با ویژگی دوربین مداربسته دام و اسپیددام می تواند به شناخت بیشتر افراد از تفاوت های دوربین های مورد نظر کمک کند، انتخاب دوربین با دقت به نیاز مشتریان و فضای قرارگیری دوربین انجام می پذیرد.در ساخت دوربین های مداربسته اسپیددام به ویژه تکنولوژی سنسور پیشرفته تری به کار می رود.

استانداردهای ویژه ای در بدنه این نوع دوربین به کار می رود و از  IP66 برخوردار می باشند.دوربین های مداربسته اسپیددام همانند دوربین های دام هستند و شکل گنبدی دارند اما این نوع دوربین را در مکان های مختلفی به ویژه محیط های بیرون به کار می برند.در محیط هایی که وسعت بالایی دارند می توان از دوربین اسپیددام استفاده کرد، این نوع دوربین دارای سرعت چرخش زیادی هستند.در جهات افقی و عمودی حرکت لنز این نوع دوربین به راحتی صورت می گیرد و با سرعت بالایی این اقدام انجام می شود.

تفاوت دوربین مداربسته دام و اسپید دام

لنز این نوع دوربین می تواند 360 درجه افقی را در نظر بگیرد، همچنین در جهت عمودی دوربین 180 درجه می چرخد.لنز پیشرفته و مناسب این نوع دوربین قابلیت های خاصی همانند زوم اوپتیکال را به دوربین انتقال می دهد، ویژگی دوربین مداربسته دام و اسپیددام و در نظر گرفتن ویژگی های هر یک از این دوربین ها به شناخت بیشتر کمک می کند.قابلیت دوربین مداربسته اسپیددام و نوع لنز پیشرفته این دوربین باعث می شود کیفیت تصویر بالا باشد.دوربین های دام معمولا زاویه دید محدودتری دارند و زاویه دید این نوع دوربین را ثابت می دانند، زاویه دید این نوع دوربین 70 تا 100 درجه می باشد که در مقایسه به دوربین اسپیددام دارای زاویه دید کمتری هستند.ولتاژ به کار رفته در دوربین های مداربسته اسپیددام 24 ولت می باشد اما در دوربین دام میزان ولتاژ ورودی 12 ولت است.

از ویژگی های اصلی دوربین مداربسته دام و اسپیددام می توان به قیمت این نوع دوربین اشاره کرد دوربین های دام از قیمت پایین تری برخوردار هستند و افرادی که به دوربین های ارزان قیمت نیاز دارند با خرید دوربین های دام به هدف مورد نظر دست می یابند، در ساخت دوربین های اسپیددام از کیفیت و کارآیی پیشرفته ای به کار می رود که هزینه بیشتری در مقایسه با دوربین دام دارند.در دوربین مداربسته دام از تکنولوژی پیشرفته تری  به کارمی رود که استانداردهای این نوع دوربین را افزایش می دهند و انتقال تصاویر در دوربین به سرور به راحتی صورت می گیرد و با سرعت بالاتری این اقدام انجام می پذیرد.تمامی دوربین ها در محیط های مختلف و برای پوشش امنیت به کار می روند که طرفداران خاصی دارند و مشتریان با توجه به نیاز خود می توانند خرید این نوع دوربین را در نظر بگیرند.ظاهر دوربین اسپیددام گرد است و بدنه گنبدی دارند که این بدنه بر پایه خاصی نصب می گردند که این ویژگی خاص سبب می گردد دوربین بر سقف نصب شود.

با توجه به کیفیت بالای دوربین مداربسته اسپیددام می توان در فضاهای بیرون و شرایط مختلف آب هوایی این نوع دوربین را به کار برد و حتی در شرایط برف و باران تصاویر را ضبط می کند.دوربین مداربسته اسپیددام بدنه فلزی خاصی درند که در مقابل گرد وغبار مقاوم هستند، همچنین آب و هوای مرطوب و... بر ویژگی های خاص این نوع دوربین تأثیری ندارد.در دوربین مداربسته اسپیددام بزرگ نمایی تصاویر انجام می پذیرد و با کیفیت بالایی این نوع تصاویر نمایش داده می شوند.دوربین دام در مقابل گرد و غبار و ... مقاوم نیست به همین دلیل در فضاهای داخل منزل و ادارات بیشتر به کار می رود.در دوربین های اسپیددام می توان به روش دستی زوم دوربین را انجام داد و قابلیت اتوماتیک زوم کردن تصاویر در این دوربین وجود دارد.

دوربین مداربسته اسپیددام دارای این قابلیت هستند که در شب ضبط تصاویر انجام پذیرد.داشتن قابلیت بزرگ نمایی در یک دوربین مسلما کیفیت تصاویر در مواقع زوم افزایش می یابد و در نظر گرفتن ویژگی دوربین مداربسته دام و اسپیددام اهمیت زیادی دارد.با این دوربین بزرگ نمایی تصاویر را می توان تا ده برابر انجام داد، همچنین تا 30 برابر این تصاویر زوم می شوند.با تابش شدید نور خورشید این نوع دوربین ضبط هیچ تصویری دچار مشکل نمی گردد و کیفیت تصاویر در تاریکی مطلق و.... کاهش نمی یابد.

امتیاز دهید:
(۵.۰ / ۵)
تعداد آرا: ۲
برچسب ها:
۲۹ آذر ۱۳۹۹     بازدید: ۷۱     دسته بندی: مقالات آموزشی، معرفی سخت افزار
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
۲۴
تجهیزات ذخیره‌سازی
۲۳
ذخیره‌سازی داده
۲۳
سرورDL380G9
۱۶
سرورهای ذخیره‌سازی
۱۵
اخبار امنیت اطلاعات
۶
Intel
۶
قیمت SSD
۶
سرورDL380 G9
۵
درایوهای SSD
۵
فضای ذخیره‌سازی SSD
۵
خرید SSD
۵
حافظه SSD
۵
دستگاه های IoT
۴
NVMe
۴
اینتل
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف