تلفن: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
ایمیل: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
ورود به تیکتینگ ثبت نام
اخبار/مقالات

بهترین روش های بک آپ گیری از سرور و شبکه

بکاپ در فرهنگ لغت فارسی به معنای پشتیبان و یا نسخه پشتیبان، است. بکاپ یا نسخه پشتیبان، نسخه ای درست همانند و کپی اطلاعات شما می باشد که برای امنیت بیش تر، در جای دیگری ذخیره شده است. گاهی ممکن است به دلایل مختلفی اطلاعات شما حذف شود و یا سیستم شما ویروسی شود، و دیگر امکان دسترسی به آن را نداشته باشید. در این صورت با استفاده از فرایند بکاپ گیری، می توانید اطلاعات خود را بازیابی کنید و درست همانند روز اول به آن، دسترسی داشته باشید. امروز در این مقاله قصد داریم شما را با عنوان بهترین روش های بک آپ گیری از سرور و شبکه، آشنا کنیم. خواندن این مقاله، در صورت رو به رو شدن با چنین چالشی، می تواند برای شما مثمر ثمر واقع شود. برای دریافت اطلاعات بیش تر در مورد بکاپ گیری سرور ، لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با مزایای تهیه بکاپ از داده های موجود در سیستم

- دسترسی سریع به پرونده ها و فایل ها:

یکی از مهم ترین و اساسی ترین مزایای بکاپ گیری از اطلاعات، بازیابی راحت فایل ها و داده هاست.  تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات، سبب می شود که در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاعات و فایل ها، دسترسی داشته باشید. یکی از سیستم های بکاپ گیری، کلود می باشد که استفاده از این سیستم برای ذخیره سازی اطلاعات، نه تنها سرعت دستیابی به اطلاعات را بیش تر می کند بلکه در هر زمان و هر مکانی که باشید، فقط با اتصال به اینترتت می توانید به داده های خود دسترسی پیدا کنید.

بهترین روش های بک آپ گیری از سرور و شبکه

- محافظت از اطلاعات در برابر قطعی برق و سایر عوامل تهدید کننده:

کامپیوترها، سیستم ها، سرور ها و سایر تجهیزات ذخیره سازی، ممکن است به طور ناگهانی در معرض حوادثی قرار بگیرند که کنترل آن ها از عهده ما خارج است، مانند قطعی برق، طوفان شدید و غیره. قطع شدن برق می تواند باعث تخریب درایوهای ذخیره سازی شما شود. برای در امان ماندن از این آسیب، می تواند یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود تهیه کنید و یا به سیستمان اجازه بکاپ گیری خودکار، بدهید.

- نصب آنتی ویروس:

همواره ممکن است بخش عمده ای از اطلاعات شما توسط ویروس ها از بین برود.  برای رفع این مشکل شما می توانید یک نسخه آنتی ویروس بروز را بر روی سیستم خود نصب کنید.  اما توصیه می شود برای امنیت بیش تر، در کنار استفاده از آنتی ویردس، یک نسخه پشتیبان از داده های خود تهیه کنید.

- محافظت از هارد دیسک:

خراب شدن هارد دیسک، باعث از بین رفتن اطلاعات و داده های شما می شود. با محافظت از هارد دیسک سیستمان و در کنار آن بکاپ گیری از داده هایتان، امنیت دیتای خود را افزایش دهید.

- بازیابی در صورت خرابی سیستم عامل:

خرابی سیستم عامل در سیستم ها، به دلالیل مختلف صورت می گیرد، از جمله؛ خرابی نرم افزار، خطاهای متعدد اپلیکشن ها و  تخصیص نادرست فضای حافظه. اگر به هر کدام از دلایل ذکر شده سیستم عامل شما خراب شود، نتیجه آن از دست دادن داده های شماست. برای افزایش امنیت داده های خود، بهتر است سیستم عامل خود را بروز نگه دارید و در کنار آن یک بکاپ گیری نیز از داده هایتان، انجام دهید.

معرفی چند روش برای بکاپ گیری اطلاعات:

1) Full backup

در این روش از اطلاعات مهم و ضروری که نباید از  بین بروند، به صورت کامل بکاپ گیری می شود. این نوع بکاپ نسبت به سایر روش های دیگر، برتری بیش تری دارد؛ زیرا اولین نسخه در این روش معتبرترین نسخه است و بدون نیاز به ابزارهای جانبی تهیه می شود.

2) Incremental backup

تهیه بکاپ از اطلاعات در این روش نیازمند دقت بیش تری است. زیرا در این صورت شما باید یک نسخه کپی از فایل ها تهیه کنید و تغییراتی را که زمان گرفتن بکاپ از اطلاعات قبلی در آن ایجاد کرده اید را، در نظر بگیرید. برای درک این مبحث، تصور کنید که یک نسخه پشتیبان تهیه کرده اید و پس از به پایان رسیدن بکاپ گیری، تصمیم می گیرید بکاپ افزایشی انجام دهید، در این صورت دو نسخه پشتیبان ایجاد می شود. در روش Incremental backup، تشخیص داده می شود که تمام فایل ها و اطلاعات موجود در نسخه پشتیبان کامل، یکسان مانده و نسخه بکاپ افزایش را فقط از فایل جدید ایجاد شده، تهیه می کنید. در این صورت بکاپ تکراری ایجاد نمی شود و در وقت و فضای ذخیره سیستم ها، صرفه جویی می شود.

3) Reverse incremental backup

در این روش ابتدا یک نسخه بکاپ کامل از اطلاعات مورد نظر گرفته می شود و به صورت دوره ای این نسخه بکاپ را با live copy گرفته شده، همسان سازی می کنیم و سپس نسخه های قدیمی بازسازی می شوند. اگر اطلاعات شما نیاز به Restore داشتند، نسخه های محدودی موجود می باشد و کار سختی نیست .

4) Diffrential backap

این روش مورد نظر، همانند Incremental backup است و فقط از فایل های جدید و یا فایل هایی که در آن ها تغییراتی ایجاد شده است، نسخه پشتبان تهیه می کند.  به این صورت است که تمام فایل ها و اطلاعات پس از آن که از آن ها نسخه پشتیبان کامل گرفته شد کپی می شوند. به دلیل جلوگیری از به وجود آمدن هر گونه مشکل در هنگام بکاپ گیری، بهتر است به صورت اتوماتیک انجام شود.

5) Near- CDP backup

Continuous Data Protection یا به اختصار CDP، از داده های شما به صورت مداوم محافظت می کند و  پس از به وجود آمدن هر گونه تغییری در اطلاعات ، از آن یک نسخه پشتیبان گرفته می شود. اپلیکیشن های که بکاپ گیری روش Near- CDP را انجام می دهند با نام CDP، شناخته می شوند.

بهترین روش های بک آپ گیری از سرور و شبکه

تست نسخه پشتیبان

برای تهیه نسخه پشتیبان، باید بدانید که تهیه یک نسخه کافی نیست و پس از تهیه نسخه بکاپ، باید اطلاعات را بررسی کنید و از در دسترس بودن آن ها در مواقع مورد نیاز، اطمینان پیدا کنید. تست کردن فایل پشتیبان، به اندازه فایل اصلی اهمیت دارد. بکاپ های تهیه شده که اغلب به صورت فشرده شده هستند، ممکن است در زمان تست خراب شوند. پس باید یک نسخه پشتیبان نیز از آن ها گرفته شود.

معرفی ۱۰ مورد از برترین نرم افزارهای بکاپ گیری سرور:

Acronis Cyber Backup

Veeam Backup & Replication

Unitrends Data Center Backup and Recovery

MSP360

Acronis Cyber Protect Cloud

NAKIVO Backup & Replication

Altaro VM Backup

Druva Phoenix

N-able Backup

Rubrik

نرم‌افزار سیفتیکا Safetica

نرم افزار بک آپ گیری Acronis

نرم افزار بک آپ گیری veeam

نرم افزار بک آپ گیری vertias

معرفی شرکت مفتاح رایانه افزار:

شرکت مهندسی مفتاح رایانه افزار، یکی از شرکت های بسیار معتبر و مشهور در زمینه ساخت و تولید انواع تجهیزات شبکه ، سرور و دیتا سنتر می باشد. مشاوران و کارشناسان حرفه ای بسیاری در این تیم وجود دارند که به تمام سوالات شما در زمینه شبکه و دیتا سنتر پاسخ می دهند. اگر قصد خرید تجهیزات مربوط به شبکه و نرم افزارهای بکاپ گیری را دارید، می توانید آن را در برترین کیفیت ساخت و مناسب ترین قیمت از شرکت مهندسی مفتاح رایانه افزار، تهیه فرمایید. از توجه شما سپاس گتریم.

امتیاز دهید:
(۵.۰ / ۵)
تعداد آرا: ۱
برچسب ها:
۳ امرداد ۱۴۰۱     بازدید: ۶۹     دسته بندی: مراکز داده، شبکه های رایانه ای
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
۲۴
تجهیزات ذخیره‌سازی
۲۳
سرورDL380G9
۲۳
ذخیره‌سازی داده
۱۶
سرورهای ذخیره‌سازی
۱۵
اخبار امنیت اطلاعات
۶
قیمت SSD
۶
سرورDL380 G9
۶
Intel
۵
درایوهای SSD
۵
فضای ذخیره‌سازی SSD
۵
دستگاه های IoT
۵
خرید SSD
۵
حافظه SSD
۴
اینتل
۴
نسخه پشتیبان
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف