مرکز تماس: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
پست الکترونیک: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
اخبار/مقالات

با Odoo در بدهی های فنی به مشکل بر نخورید!

اجرای موفقیت آمیز ERP مانند یک رابطه است.

یک شرکت ERP (دوست یابی) را انتخاب می کند، نرم افزار را پیاده سازی می کند (با هم هم راستا می شوند) و در نهایت زندگی می کند (ازدواج می کنند). در طول این فرآیند، هر دو طرف باید صادق، شفاف و قابل برقراری ارتباط باشند (به ویژه هنگامی که نیاز به گفتگوهای دشوار اما مهم وجود دارد). در صورت اولویت بندی این مقادیر، احتمال موفقیت آمیز بودن اجرای ERP وجود دارد.
بدهی فنی یکی از مهمترین عواملی است که باید قبل از همکاری با یک راهکار بلند مدت در نظر گرفته شود. مانند ارتباطات ضعیف در یک ازدواج، بدهی های فنی در پیاده سازی سیستم ERP می تواند باعث ایجاد فشار جدی بر روابط در طول زمان شود و منجر به افت چشمگیر رضایت شود.ممکن است بپرسید بدهی فنی چیست؟ بدهی فنی مفهومی در توسعه نرم افزار است که منعکس کننده هزینه ضمنی (هم اکنون و هم در آینده) کار اضافی ناشی از انتخاب یک راهکار آسان (محدود) در حال حاضر است، به جای استفاده از روش بهتر که طولانی تر است. به طور خلاصه، این کد نویسی است که توسعه دهندگان برای حفظ نرم افزاری که امروز تحویل داده شده باید فردا انجام دهند.

بیایید از مستندات کاربر Odoo به عنوان مثال استفاده کنیم. با استفاده از هر نسخه جدید Odoo، ما بسیاری از پیشرفت ها را در نرم افزار ایجاد می کنیم و در نتیجه این پیشرفت ها، نحوه عملکرد برخی از ویژگی ها در Odoo می تواند تغییر کند. از آنجا که ارزش اسناد کاربر بسیار وابسته به نحوه کارکرد برخی از ویژگی ها در Odoo است (اسناد کاربر که با چگونگی کارکرد محصول مطابقت نداشته باشد، در جهت رسیدن به هدفش عمل نمی کند)، منصفانه است که بگوییم وقتی پیشرفت می کنیم که همچنین اسناد کاربر را اصلاح کنیم تا این تغییرات را منعکس کند. هزینه به روزرسانی مستندات کاربر را می توان بدهی اسناد عنوان کرد. در مورد بدهی فنی، این همان مفهوم است، با این تفاوت که کد موجود است که برای ایجاد و انعکاس تغییرات ایجاد شده توسط کد سفارشی، باید به روز شود.

از آنجا که تعیین کمیت "بدهی فنی" بسیار دشوار است، هزینه بازسازی / نگهداری این کد با گذشت زمان همیشه در ابتدای شراکت مشخص نیست و اغلب اوقات تا پس از شراکت شرکای ما اطلاع رسانی نمی شود. بدون این ارتباط، پایه و اساس یک شراکت خوب فرو ریخته می شود، که مشکلات عمده ای ایجاد می کند و روابط را بسیار تحت تأثیر قرار می دهد.

چرا بدهی فنی می تواند بازده شرکت شما را کاهش دهد؟

بدهی فنی می تواند به سرعت از کنترل خارج شود. سال به سال، می تواند جمع شود و انتزاعات همیشه درگیر شوند. وراثت بدهی های فنی یک چرخه معیوب است. به عنوان مثال، شرکت ها بدهی های فنی خود را جمع می کنند زیرا در نسخه قدیمی نرم افزار گیر کرده اند ، اما در نسخه قدیمی گیر کرده اند زیرا بار فنی بدهی باعث می شود که نسخه جدیدتر به نسخه جدیدتری نرسد و هزینه آن را بسیار سنگین تر کند. علاوه بر این، ممکن است پروژه ای باشد که هیچ کس وقت لازم برای رسیدن به آن را نداشته باشد، یا نمی خواهد آن را شروع کند زیرا طاقت فرسا به نظر می رسد.

در ابتدای رابطه، بسیار ساده است که این ملاحظات مهم را نادیده بگیرید و شروع به نوشتن کد سفارشی کنید تا خواسته های مشتری جدید و پرداخت کننده خود را جلب کنید. مشتری می خواهد این نرم افزار دقیقاً همانطور که تصور می کنند کار کند و تیم پیاده سازی می خواهد مشتری را در کوتاه مدت خوشحال کند. همچنین، تعیین کمیت بدهی فنی کار دشواری است؛ بنابراین آوردن بدهی فنی و هزینه های اضافی با مشتری جدید می تواند گفتگوی سختی باشد. به تعویق انداختن آن معمولاً آسان تر است و تا زمانی که به مشکلی تبدیل نشود، آن را نادیده بگیرید. این یک ایده بسیار بد است! به یاد داشته باشید، این چیزی نیست که یک مشارکت موفق را ایجاد می کند: ما باید ارتباط برقرار کنیم! وقتی این بدهی ها نادیده گرفته شوند، منجر به شگفتی های ناخواسته ای مانند هزینه های پیش بینی نشده و تأخیر می شوند. در نهایت، آنها می توانند کل ارتباط را به خطر بیندازند!

راهکار چیست؟

نرم افزار Odoo یک سرویس نگهداری ارائه می دهد که اطمینان می دهد مشتریان ما در مقابل بدهی های فنی دچار مشکل نمی شوند. برای انجام این کار، ما یک واحد اندازه گیری برای هزینه های پروژه نگهداری کد سفارشی (قبل از برقراری ارتباط) ارائه می دهیم و همچنین خدمات فنی ارائه این نگهداری را نیز ارائه می دهیم. این روش ما برای اطمینان از حفظ صداقت، شفافیت و برقراری ارتباط است.

برای دستیابی به این خدمات، اودو قراردادهای نگهداری استاندارد را معرفی کرده است. این قراردادها به عنوان بیمه ای برای شما عمل می کنند، بنابراین دیگر لازم نیست نگران شگفتی های ناخواسته مرتبط با بدهی فنی باشید. قرارداد تعمیر و نگهداری توافقی بین شما و Odoo است، مبنی بر اینکه ما هرگونه پشتیبانی، رفع اشکال و ارتقا کد سفارشی را که می خواهید در محیط Odoo خود نصب کنید، پوشش خواهیم داد.

چگونه کار می کند؟

یک قرارداد شامل نگهداری مداوم هر بدهی فنی است که از طریق هر کد سفارشی ارائه می شود. این کار از ابتدا کارها را ساده و شفاف می کند. Odoo S.A تضمین می کند که خدمات تعمیر و نگهداری توسط Odoo مستقیماً انجام می شود یا در صورت تمایل توسط شریک معتبر odoo اعمال می شود؛ بنابراین می توانید مطمئن باشید که زمان نوآوری هیچ غافلگیری پرهزینه ای نخواهد داشت.

علاوه بر این، شما یک نقطه تماس اصلی خواهید داشت که خطر ارتباط نادرست را کاهش می دهد و پروژه را بدون مشکل اجرا می کند. Odoo همچنین پشتیبانی، به روزرسانی و رفع اشکال را گسترش داده تا شامل تعمیر و نگهداری ماژول های شخص ثالث نیز باشد. همه این تغییرات را می توان در توافق نامه سازمانی Odoo یافت. (برای اطلاعات بیشتر به odoo.com/legal مراجعه کنید).

قیمت گذاری

در ازای این سرویس، اقساط ماهانه مقرون به صرفه را از ما دریافت می کنید. در اینجا نرخ های هر منطقه آورده شده است:

اروپا / اقیانوسیه 16 یورو در ازای 100 خط کد
اسپانیا / اروپای شرقی 12 یورو در ازای 100 خط کد
آمریکای شمالی / اقیانوسیه 18 دلار در ازای 100 خط کد
آفریقا / آسیا 6 دلار در ازای 100 خط کد
HK / خاورمیانه 12 دلار در ازای 100 خط کد

در مورد نگه داشتن زبانه ها و پیش بینی هزینه های تعمیر و نگهداری در هر ماه: حسابرسی از سرور، پورتال مشتری یا تماس مستقیم برای کمک به ما ساده است.
 meftah-odoo-auditfromserver

موجود در آخرین ویرایشهای Odoo 11، 12، 13

دیگر لازم نیست همیشه با نسخه های قدیمی نرم افزار یا پشتیبانی ناکافی گیر بیفتید! کسب و کار بزرگ یا کوچک شما به تضمین نیاز دارد تا بتوانید برای آینده برنامه ریزی کنید. قراردادهای نگهداری باعث موفقیت بیشتر شما در طولانی مدت و همچنین رضایت کلی شما می شود. این فقط یک ابزار دیگر در دستان شماست تا به موفقیت برسید!

 منبع: Odoo

امتیاز دهید:
(۳.۰ / ۵)
تعداد آرا: ۲
برچسب ها:
۱۵ دی ۱۳۹۹     بازدید: ۱۲۷     دسته بندی: مجازی سازی
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
۲۴
تجهیزات ذخیره‌سازی
۲۳
ذخیره‌سازی داده
۲۳
سرورDL380G9
۱۶
سرورهای ذخیره‌سازی
۱۵
اخبار امنیت اطلاعات
۶
Intel
۶
سرورDL380 G9
۶
قیمت SSD
۵
درایوهای SSD
۵
فضای ذخیره‌سازی SSD
۵
خرید SSD
۵
حافظه SSD
۵
دستگاه های IoT
۴
NVMe
۴
اینتل
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف