مرکز تماس: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
پست الکترونیک: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
اخبار/مقالات

بازیابی بلایا: مراحل SMB که شرکتها باید انجام دهند!

از بلایای طبیعی گرفته تا حوادث سایبری و خاموشی های ناشی از زیرساخت های فرسوده، می تواند باعث اختلال در کسب و کار، توقف کار، خدشه وارد شدن به نام تجاری شما و از همه مهمتر از بین رفتن داده ها شود. از دست دادن کسب و کار مهم و اطلاعات مشتری می تواند به کسب و کار های غول پیکر آسیب برساند. برای کسب و کارهای کوچک ، که غالباً از پرسنل و بودجه لازم برای محافظت در برابر ریسک برخوردار نیستند ، اهمیت بیشتر است و بلایا ممکن است آنها را کاملا از کار بیاندازند.

در حقیقت، براساس تحقیقات آژانس مدیریت اضطراری فدرال ایالات متحده آمریکا (FEMA)، تقریباً ۴۰ تا ۶۰ درصد کسب و کارهای کوچک هرگز برنامه خاص خود را برای پیشگیری از یک فاجعه ایجاد نمی کنند. به همین دلیل است که کارشناسان در زمینه فاجعه توصیه می کنند که کسب و کارهای کوچک هر دو برنامه واکنش اضطراری و تداوم کسب و کار را توسعه دهند؛ بلافاصله ضررها را به دفاتر مدیریت محلی خود گزارش دهند، پوشش بیمه را بررسی کنند، اطلاعات تماس مهم را جمع آوری کنند، یک استراتژی ارتباطات ایجاد کنند و از همه مهمتر اطمینان حاصل کنند که از تمامی پرونده ها و داده ها نسخه پشتیبان تهیه می شود.

در اینجا سه ​​مرحله مهم وجود دارد که کسب و کارهای کوچک برای دستیابی به قابلیتهای بازیابی فاجعه باید آنها را رعایت کنند:

disaster-recovery-1

۱- یک شریک بازیابی فاجعه به عنوان یک سرویس (DRaaS) موثر و قابل اعتماد  پیدا کنید

بازیابی فاجعه بعنوان یک سرویس، نام شخص ثالثی است که در صورت بروز بلایای طبیعی و یا غیر طبیعی از سرورهای فیزیکی یا مجازی، پشتیبان گیری می‌کند. این ارائه دهنده خدمات مدیریت شده، یک کسب و کار خارج از کسب و کار شما است که کمتر از شما تحت تأثیر فاجعه رخ داده قرار می گیرد، امکان کشف یک فضای محاسبات ابری را فراهم می کند، به شما این امکان می دهد تا برنامه خود را برای بازیابی فاجعه حتی در صورت توقف کامل فعالیت تجاری عملیاتی کنید. به کمک DRaaS، نیازی نیست که داده ها از طریق اینترنت بازیابی شوند و برنامه ها در زمان طولانی بازیابی شوند. در عین حال، کسب و کارها نیاز به سرمایه گذاری در شرکتی برای بازیابی فاجعه در خارج از کسب و کار خود ندارند. این مزیت به خوبی برای کسب و کاهای کوچک و متوسط ​​مناسب است که معمولاً برای راه اندازی امکانات بازیابی فاجعه منابع، پرسنل و بودجه لازم را ندارند.

disaster-recovery-2

۲- اجازه دهید DRaaS در انتخاب و تنظیم گزینه متناسب با کسب و کارتان به شما کمک کند

هیچ راه حل جامعی متناسب با اندازه کسب و کار وجود ندارد. قبل از تصمیم گیری برای توسعه استراتژی بازیابی فاجعه، نگاهی دقیق به کسب و کار خود بیندازید تا درک کنید که واقعاً چه چیزی لازم دارید. همچنین، با این دو معیار اصلی آشنا باشید:

Recovery Time Objective (RTO): چه مدت زمان یک برنامه می تواند بدون آسیب رساندن به کسب و کار بازیابی را انجام دهد. به عنوان مثال، یک RTO پایین برای کسب و کارهای کوچک بسیار مهم است. اما بیش از مدت زمان بین از بین رفتن داده ها و بازیابی، RTO همچنین تعریف می کند که تیم فناوری اطلاعات برای بازیابی برنامه و داده های آنها چه باید بکند.

Objective Point Recovery (RPO): چقدر زمان برای از دست دادن داده ها قبل از آسیب رسیدن به کسب و کار ضروری است. RPO کوتاه تر برای برنامه های مشتری مداری بسیار مهم است. شماره RPO مشخص می کند که تکرار داده ها چقدر مکرر باشد.

با توجه به این دو نکته، اکنون می توانید یکی از این گزینه های بازیابی اطلاعات را انتخاب کنید:

Active-Active: همچنین به عنوان تکرار همزمان شناخته می شود، این گزینه سایتی پشتیبان تهیه می کند که کاملا سیستم های کسب و کار شما را در آن پشتیبان گیری می کند. با ارائه بهترین RTO ، آن را "Active-active" می نامند زیرا هم سایت تولیدی و هم سایت تهیه پشتیبان شما در به اشتراک گذاری بارکاری به طور مداوم فعال هستند و سایت تهیه نسخه پشتیبان در صورت اختلال در سیستم، در به حداقل رساندن خرابی و از دست رفتن داده ها کمک می کند. برطرف کردن خرابی نیز به صورت اتوماتیک است و نه دستی که باعث صرفه جویی در وقت با ارزش شما می شود. نقطه ضعف این روش هزینه بالا و پیچیدگی بیشتر آن است.

Active-Passive: این گزینه به عنوان همانندسازی ناهمزمان نیز شناخته می شود، این گزینه کپی از داده های شما را در محل کسب کار دیگری یا مرکز داده خدمات مدیریت‌شده (MSP) ذخیره می کند. با ارائه بهترین RTO/RPO و یک راه حل با هزینه کمتر، به طور مداوم داده ها را کپی می کند و فعالیت های اصلی در سایت اصلی بلافاصله از سر گرفته می شوند. نقطه ضعف این روش هزینه تجهیزات بالا و احتمال از بین رفتن داده ها است.

این گزینه ها به دو روش قابل اجرا هستند:

پشتیبان گیری محلی و ابری: بسیاری از کسب و کارها در حال انتقال به  فضای رایانش ابری از مرکز داده های موجود خود هستند. گزینه ای ارزان تر از پشتیبانگیری ابری، باعث می شود ارزش سالهای سرمایه گذاری با استفاده مجدد از سایت موجود، به سایت پشتیبان تبدیل شود.

تهیه فقط نسخه پشتیبان ابری: صرفه جویی در هزینه، صرفه جویی در وقت، و اجرای آسان آن، از ویژگی های این گزینه است. این گزینه یک کپی از داده های شما را از طریق اینترنت به سرور امن به صورت غیرمستقیم، میزبان MSP، برای دسترسی آسان بازیابی مورد نیاز می فرستد. این تعداد رقم قابل توجه RTP/RPO را بدون نیاز به سرمایه گذاری در سیستم های قدیمی و افزایش حجم کارکنان فناوری اطلاعات، ارائه می دهد. نقاط ضعف این روش روند ترمیم دستی و کندتر است.

disaster-recovery-3

۳- انجام آزمایش بازیابی فاجعه

بازیابی فاجعه فراتر از بازیابی اطلاعات و عملکرد برنامه های کاربردی است. این که آیا کسب و کار شما یک کسب و کار کوچک، متوسط یا بزرگ باشد،  آزمایش کردن برنامه های شما بسیار مهم است تا از دستیابی به اهداف RTO و RPO شما اطمینان حاصل شود؛ زنجیره ای از ارتباطات ایجاد شده و کارکنان آماده شوند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما همچنان به الزامات نظارتی و انطباقی خود ادامه می دهد.

با انجام آزمایش بازیابی فاجعه، مطمئن می شوید که در صورت بروز فاجعه، برنامه بازیابی فاجعه شما واقعاً کار می کند. با یکی از دوستان خود در MSP کار کنید تا به طور منظم و کامل این روش را تست کنید، نقاط مرجع قابل اندازه گیری را تعیین کنید و تیم بازیابی فاجعه خود را تحت آموزش، هوشیار، پاسخگو و چالاک نگه دارید.

کسب و کار خود را همیشه با کمک فن آوری پشتیبان گیری هوشمند، همکاران قابل اعتماد DRaaS و یک استراتژی بازیابی بلایای هوشمند حفاظت کنید.

۲۵ شهریور ۱۳۹۹     بازدید: ۲۴     دسته بندی: اخبار IT جهان، اخبار عمومی
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
۴۶
اخبار فناوری اطلاعات
۲۴
تجهیزات ذخیره‌سازی
۲۳
ذخیره‌سازی داده
۲۳
سرورDL380G9
۱۶
سرورهای ذخیره‌سازی
۱۲
اخبار امنیت اطلاعات
۶
قیمت SSD
۶
سرورDL380 G9
۵
دستگاه های IoT
۵
فضای ذخیره‌سازی SSD
۵
خرید SSD
۵
حافظه SSD
۵
سرور اچ پی
۵
درایوهای SSD
۵
Intel
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
ایمیل/موبایل:
رمز عبور:
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

نام کامل:
آدرس ایمیل:
متن پیام:
5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف