تلفن: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
ایمیل: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
ورود به تیکتینگ ثبت نام
اخبار/مقالات

استاندارد TIA چیست؟

استاندارد TIA چیست؟

مفتاح رایانه افزار قصد دارد با کادر مشاوره مجرب و توانای خود سوالات و نیاز های شما را مبنی بر ماهیت استاندارد TIA و همچنین استاندارد TIA اتاق سرور در این مقاله رفع کند‌.

ماهیت TIA

کلمه TIA به معنای اتحادیه بین المللی صنعت ارتباطات از راه دور می باشد که مخفف کلمه Telecommunication Industry Association است که به منظور به وجود آوردن استانداردهای داوطلبانه و اخلاقی صنعتی، برای طیف بزرگی از محصول های فناوری اطلاعات و ارتباطات با موسسه استانداردهای ملی آمریکا همکاری دارد و تا اکنون توانسته است نماینده ۴۰۰ شرکت باشد.در انواع زمینه های سیستم های مخابراتی و موارد مربوط به طراحی و توزیع و نصب سیستم های مخابراتی و ارتباط های شبکه ای و همچنین ماهواره ای، بی سیم و مبتنی بر کابل های مسی و فیبر نوری فعالیت زیادی دارد.

استاندارد TIA چیست؟

استاندارد TIA هم جنین قادر است اتاق سرور و مرکزهای داده را هم تحت پوشش خود قرار دهد.

وظیفه اتحادیه TIA

اتحادیه TIA وظیفه برگزار کردن دوره های آموزشی، کنفرانس ها و همایش های متنوع را در کشور های مختلف را برعهده دارد و همچنین  در زمینه انتشار کتاب های تخصصی نیز فعالیت دارد. اتحادیه TIA مدرک های معتبر بین المللی در زمینه مخابرات، طراحی و نصب مانند CCNT و CTP را هم ارائه می دهد.

وظیفه کمیته های مهندسی استاندارد TIA

۱۲ کمیته مهندسی با اداره ی تکنولوژی و استانداردهای انجمن صنعتی مخابرات، اداره می شود. این کمیته ها، دستورالعمل های مرتبط به تجهیزات رادیو خصوصی، برج های تلفن همراه، پایانه های داده، ماهواره، سیستم های مانیتورینگ و شبکه های هوشمند و‌… را توسعه میدهد را تولید می کنند.

استاندارد TIA اتاق سرور چگونه شکل گرفت؟

گروهی از فعالین صنعت آمریکا، در سال ۱۹۲۴ نمایشگاهی تخصصی در این باره برگزار کردند و بعد از آن اتحادیه تخصصی تلفن آمریکا را به وجود آوردند‌. این گروه اتحادیه عرضه کنندگان  در سال ۱۹۷۹ مخابرات از راه دور را تاسیس کردند. با این کار یکی از بزرگترین و برترین سازمان های برگزار کننده نمایشگاه ها و سمینار های تخصصی در این حوزه در سراسر دنیا مطرح شدند.

مدارک معتبر TIA

 برای راه اندازی و شروع مسیر تخصصی کسب دانش و مهارت لازم تکنولوژی همگرا مدرک CCNT بهترین راه است‌. برای گرفتن این مدرک هر فرد لازم است به ۴۵۰ سوال در ۶ امتحان جدا پاسخ دهد و در این ۶ آزمون نمره قبولی را کسب کند.این دوره محصول مناسبی برای مهندسان فنی و فروش، مدیران و مهندسان شبکه و مدیران می باشد.

مدرک STP

در متخصصان IT احتیاج بیشتری  برای ایجاد همگرایی در تمام حوزه های IT, مخصوصا در زمینه هایی مثل تکنولوژی های یکپارچه صوتی، تصویری و مبتنی بر داده حس می شود و فردی که دارای این مدرک باشد، صلاحیت برخورداری از دانش و مهارت کافی برای رسیدن به همگرایی در راه حل های تکنولوژی را دارد.

استاندارد TIA چیست؟

استاندارد TIA

استانداردهای متنوعی در اتحادیه TIA وجود دارد که از طرف موسسه استاندارد ملی آمریکا تایید شده است و در حوزه تکنولوژیک فعال هستند. یکی از استانداردهای اتحادیه TIA که در مورد اتاق سرور و مرکزهای داده نکاتی را در نظر گرفته است، استاندارد TIA مرکز داده نام دارد. استاندارد مربوط به مرکز داده را با اسم استاندارد TIA 942  اتاق سرور شناسایی شده است.

استاندارد TIA 942 اتاق سرور چیست؟

در سال ۲۰۰۵  توسط اتحادیه برای راهکارهای عملی طراحی و ساخت اتاق سرور و دیتاسنتر ، استاندارد TIA 942 تعیین شده است. در این استاندارد درباره هر دو نوع مختلف کابل مسی و فیبر نوری دستورالعمل هایی قرار داده است.در استاندارد TIA 942 با رعایت کردن اتاق سرور نام گذاری های قطعه ها و تجهیزات در مرکزهای داده نظم خود را دارد. با رعایت این استاندارد همچنین می توان اطمینان حاصل کرد وه تجهیزات و قطعات بدون هر گونه مشکل و خرابی و ایراد کار می کنند و در مقابل آسیب های طبیعی نگهداری و محافظت می شوند.خاصیت توسعه پذیری و مقیاس پذیری در اتاق سرور برای مدت  طولانی با استاندارد  TIA 942 به وجود می آید.پیدا کردن نیازمندی های ضروری و طراحی یک دیتا سنتر از اهداف استاندارد TIA 942 اتاق سرور است.بر حسب استاندارد TIA 942 باید ۴ ناحیه مختلف را مد نظر داشته باشید.

- اتاق ورودی

- اتاق کامپیوتر

- اتاق مخابرات

- اتاق تجهیزات مکانیکی و الکتریکی

برحسب این استاندارد دیتاسنتر به ۴ مرحله تقسیم می شود که  این سطح ها tire نام گرفته است.

Tier 1

به عنوان ساده ترین نوع tire  شناخته شده که نیاز به تجهیزات پیچیده ندارد. از یک دسترسی دهنده این tire سرویس دریافت می کند. در صورت بروز مشکل و قطع شدن یکی از تجهیزات، تمام دیتاسنتر از کار می افتد.

استاندارد TIA چیست؟

Tier 2

برای این سطح نسبت به سطح یک، پشتیبانی الکتریکی در نظر گرفته شده است. در سطح ۲ مسیر عرضه برق و سیستم های تهویه و کابل های ارتباطی منظور می شود. در این سطح همچنین می تواند سیستم اطفاء آتش اعمال شود. در هر سال این سطح حدود ۲۲ ساعت downtime دارد.

Tire 3

در این سطح دو سیستم در نظر گرفته شده است یک سیستم فعال به عنوان توزیع برق، تهویه هوا و ارتباطات و دیگری به عنوان پشتیبان توزیع برق، تهویه هوا و ارتباطات فعالیت دارد. به طور جامع برای این سیستم ها دو مسیر مد نظر قرار گرفته است. در این سطح سیستم برق، ژنراتورها و UPS همگی از پشتیبان برخوردار هستند. سیستم ایمنی CCTV در سطح سه موجود است و در سال ۱.۶ ساعت downtime دارد.

Tire 4

در این سطح استاندارد TIA 942 اتاق سرور کل تجهیزات شبکه از جمله روتر و سوئیچ شبکه و… از پشتیبان برخوردار هستند. برای توزیع برف و تهویه هوا و همچنین ارتباطات، دو سیستم فعال در نظر گرفته شده است. این سطح دارای سیستم ایمنی CCTV است و در سال رقم قابل توجهی تا ۰.۴ ساعت تا downtime دارد.تمامی محتوا مربوط به شرکت رسمی مفتاح رایانه افزار است شما می توانید با پشتیبانی ۲۴ ساعته از مشاوران با تجربه تمامی سوالات و مشکلات خود را با تیم حرفه ای و توانا در میان بگذارید.

حرف آخر

به طور جامع وجود این استانداردها برای به وجود آوردن یک سری خصوصیات مشترک برای کابل ها و… می باشد تا هر متخصص دیگری بتواند با اتاق سرور ارتباط برقرار کند.

امتیاز دهید:
(۵.۰ / ۵)
تعداد آرا: ۱
برچسب ها:
۲۴ امرداد ۱۴۰۱     بازدید: ۷۸     دسته بندی: مراکز داده
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
۲۴
تجهیزات ذخیره‌سازی
۲۳
سرورDL380G9
۲۳
ذخیره‌سازی داده
۱۶
سرورهای ذخیره‌سازی
۱۵
اخبار امنیت اطلاعات
۶
قیمت SSD
۶
سرورDL380 G9
۶
Intel
۵
فضای ذخیره‌سازی SSD
۵
خرید SSD
۵
حافظه SSD
۵
دستگاه های IoT
۵
درایوهای SSD
۴
AMD
۴
بهبود در بهره‌وری ذخیره‌سازی
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف