مرکز تماس: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
پست الکترونیک: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
اخبار/مقالات

آموزش قدم به قدم ساخت اکانت جیمیل

آموزش تصویری نحوه ساختن جیمیل و اکانت گوگل

در دنیای حال حاضر اینترنت یکی از نیاز های مهم برای هر شخص داشتن یک راه ارتباطی است و ایمیل و یا همان ادرس الکترونیکی از متداول ترین راه های ارتباطی جهان شناخته شده است . می توان ساخت جیمیل را بهترین گزینه برای داشته یک ایمیل مناسب دانست. تقریبا می توان گفت برای ورود به اکثر سایت ها و اپلیکیشن ها کاربر باید یک ایمیل شخصی داشته باشد. در خیلی از ادارات و سازمان ها استفاده از ایمیل به عنوان راه حلی برای انجام مکاتبات اداری و رسمی رایج شده است. خیلی از کسب و کار ها از ایمیلی به عنوان راه ارتباطی استفاده می کنند و همچنین جذب نیرو و دریافت رزومه از طریق اکانت ایمیل ( ادرس الکترونیکی ) انجام می شود. اکنون که با اهمیت بالای یک حساب الکترونیکی اشنا شدید سوالی که ایجاد می شود این است که ایا ایمیلی برای خود دارید؟ ساخت ایمیل جدید کار بسیار ساده ای است ، در این مقاله یاد می گیریم که چگونه جیمیل و یک اکانت گوگل بسازیم .

آشنایی با ویژگی های جیمیل

- لیست وظایف

- تایید دو مرحله ای

- اشتراک گذاری تقویم

- ارسال گروهای ایمیل

- تغییر پس زمینه جیمیل

- مسدود کردن پیام

- کلید های میانبر

- پاسخ گوی اتوماتیک

- برجسب گذاری برای پیام

- جست و جوی پیشرفته

- برچسب های رنگی

- افزودن مخاطبین

- استفاده از قالب بندی

در این مقاله میخوانید:

1- مزایای ساخت جیمیل

2- ساختن جیمیل جدید ( مرحله به مرحله )

3- نحوه ورود و خروج به اکانت جیمیل

4- نحوه فعالسازی تایید دو مرحله ای گوگل

5 - افزایش امنیت اکانت گوگل یا جیمیل

6- آموزش ویدیویی نحوه ساختن جیمیل و اکانت گوگل

7 - سوالات متداول

 

 مزایای ساخت اکانت جیمیل

پیشنهاد می کنم اگر اکانت جیمیل ندارید همین الان دست به کار شوید و ایمیل خود را بسازید . باید در ابتدا این را ذکر کنیم که با ساختن جیمیل به خیلی از خدمات دیگر از گوگل می توانید دسترسی پیدا کنید ( مانند گوگل درایو ، یوتیوب و ... )

 برای آشنایی با مزایای ارتباط از روش ساختن جیمیل و اکانت گوگل به چند مورد اشاره می کنیم :

- برقراری ارتباط بدون محدودیت زمانی و مکانی

- امکان ارسال فایل در ایمیل ( به صورت پیوست )

- تبادل پیام با سرعت بسیار بالا

- امنیت در دریافت و ارسال پیام

- فضای تقریبا نامحدود برای ارسال و دریافت پیام

- در دسترس بودن همیشگی ( هر جا با هر وسیله و در هر زمان )

- حفظ تاریخچه گفت و گو ها و ثبت مکالمات

- ارسال به صورت تقریبا رایگان

 

آموزش ساخت جیمیل و اکانت گوگل

قدم اول : ایجاد حساب برای ساخت اکانت گوگل

برای شروع ساختن جیمیل در ابتدا باید وارد سایت gmail.com ( google.com/gmail‌ ) شده و مانند تصویر زیر روی دکمه " ایجاد حساب " کلیک کرده تا یک جیمیل و اکانت گوگل بسازید .

در صورت انگلیسی بودن زبان صفحه باید روی گزینه ی " Create an account‌‌ "  کلیک کنید .

 ساخت جیمیل

 

قدم دوم : فرم اولیه ثبت نام جیمیل

بعد از کلیک بر قسمت ایجاد حساب ، فرم ثبت نام را مشاهده خواهید کرد. اگر صفحه ساخت جیمیل و اکانت گوگل شما انگلیسی زبان است و بخاطر اینکه آموزش به صورت فارسی تنظیم شده است برای راحت تر پرداختن به اموزش بهتر است زبان را به فارسی تغییر دهید .( مانند تصویر )

 ساخت جیمیل

 

در تصویر واضح است که این فرم اطلاعات اولیه ای جهت ساخت جیمیل و اکانت گوگل می خواهد که هر قسمت را به تفکیک توضیح خواهیم داد .

 ساخت جیمیل

1- نام و نام خانوادگی خود را در این قسمت باید وارد کنید .

2- این قسمت برای وارد کردن آدرس ایمیل انتخابی شما است ( دقت کنید که این ادرس نباید قبلا توسط فردی دیگر ثبت شده باشد و در ادرس ایمیل فقط مجاز به استفاده از حرف ، عدد و نقطه هستید . )

3- این قسمت جهت وارد کردن رمز عبور است و در فرم بعد باید به منظور تایید مرز عبور خود را مجدد وارد کنید . رمز عبور باید حداقل از هشت کاراکتر که شامل حرف ، عدد و نماد تشکیل شود . در غیر این صورت پیغام خطا داده می شود .

 

قدم سوم : وارد کردن اطلاعاتی که برای بازیابی حساب جیمیل ضروری است

در این مرحله اطلاعاتی را مانند شماره تلفن باید وارد کرد ، به منظور امنیت حساس و قابلیت بازیابی رمز جیمیل زمان فراموشی رمز. این قسمت را نیز به تفکیک از یکدیگر برای شما شرح خواهیم داد . ( به این نکته توجه داشته باشید که وارد کردن شماره همراه صحیح بسیار واجب بوده و به عنوان امنیت هرچه بیشتری اکانت گوگل شما مورد استفاده قرار میگیرد و بعدا اگر به هر دلیلی اکانت شما مورد هک قرار بگیرد و یا شما رمز جیمیل خود را فراموش کنید از طریق همین شماره همراه به راحتی می توانید اکانت خود را بازگردانی کنید.)

 ساخت جیمیل

1- در این قسمت از ساختن جیمیل باید شماره همراه خود را وارد کنید که در صورت فراموشی رمز از طریق شماره همراه خود می توانید حساب کاربری را بازیابی کنید.

2- اگر ایمیل دیگری برای بازیابی دارید ، آن را در کادر وارد کنید. ( این مورد را هم به شما توصیه میکنیم حتما انجام دهید که اگر به هر دلیلی پسوورد خود را فراموش کردید و یا اکانت شما مورد هک قرار گرفت به سادگی از طریق این ایمیل بتوانید اکانت گوگل خود را بازگردانی کنید.)

3- در این قسمت باید تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید . درست پر کردن این بخش از ساخت جیمیل الزامی است.

4- نوع جنسیت خود را وارد کنید .

قدم چهارم : تاییدیه شماره همراه

 این مرحله برای به تایید رساندن شماره موبایلی است که در مرحله قبل وارد کردید. در این قسمت بعد از وارد کردن شماره موبایل و زدن دکمه ارسال ، کد تایید برای شما ارسال خواهد شد که باید در کادر وارد کنید و روی تایید کلیک کنید .

 ساخت جیمیل

قدم پنجم : قوانین گوگل

این مرحله برای اشنایی با شرایط خدمات گوگل و همچنین خط مشی حریم خصوصی و ... به شما توضیح داده شده است که با زدن گزینه " موافقم " موافقت خود را اعلام می کنید .

 

 ساخت جیمیل

 

به همین راحتی کار ساخت اکانت جیمیل و اکانت گوگل به پایان رسید. در مرحله آخر بعد از زدن گزینه موافقم وارد حساب کاربری جیمیل جدید خود می شوید .

 

نحوه ورود و خروج به اکانت جیمیل

بعد از ساخت جیمیل به صورت اتوماتیک وارد اکانت جیمیل خود می شوید. برای خارج شدن از جیمیل باید روی شکل دایره ای که اول اسم شما روی آن به اختصار نوشته شده کلیک کرده و سپس در منوی باز شده روی خروج از سیستم کلیک کنید .

برای ورود به جیمیل در نوار ادرس Gmail.com را وارد کرده و این بار روی گزینه ورود به سیستم کلیک کنید . ادرس جیمیل خود را وارد نموده و روی دکمه بعدی کلیک کنید .

ساخت جیمیل

 

 نحوه فعالسازی تایید دو مرحله ای گوگل برای ساختن جیمیل

برای فعالسازی تایید دو مرحله ای گوگل به عنوان یکی از بهترین موارد امنیتی اکانت گوگل محسوب می شود ، شما ابتدا باید وارد مروگر خود شوید و از طریق آیکون در بالا سمت راست مروگر روی عکس کلیک کرده و بر روی My Account کلیک کرده تا وارد فضای مدیریتی اکانت گوگل خود شوید.

در مرحله بعد ، طبق عکس زیر بر روی گزینه مشخص شده کلیک کنید.

 نحوه فعالسازی تایید دو مرحله ای گوگل

در مرحله بعد بر روی گزینه step verification کلیک کرده تا وارد صفحه بعدی شوید . در این صفحه بر روی گزینه get started کلیک کنید. در این مرحله برای امنیت بیشتر رمز عبور شما را درخواست می کند. با وارد کردن رمز عبور و کلیک بر روی گزینه Next وارد مرحله می شوید. در این مرحله از شما شماره همراه درخواست می کند که با وارد کردن شماره همراه خود پیغامی بر روی گوشی شما ارسال و کد تایید را در گوگل وارد کرده تا گوگل شماره همراه شما را تایید کند.

و در انتها پس از اتمام فرآیند فعال سازی تایید هویت 2 مرحله ای، ایمیلی برای شما ارسال می گردد که اطلاعاتی در مورد این ویژگی داده می شود.

 

افزایش امنیت اکانت گوگل یا جیمیل

امروزه استفاده از جیمیل رواج زیادی پیدا کرده و اکثر افراد برای ساخت ایمیل به گوگل و ساختن اکانت گوگل کراجعه می کنند و چه بسا بسیاری از افراد از این اکانت جیمیل خود به عنوان تجارت و ایمیل های سازمانی خود استفاده می کنند. از همین رو بسیاری از افراد سودجو در کمین هک کردن خساب های جیمیل افراد و سازمان ها هستند و با بدست آوردن رمز عبور این اکانت ها به سادگی می توانند بسیاری از بخش های مختلف شرکت و سازمان را از طریق از همین اکانت جیمیل بدست بگیرند و از اطلاعات آن سواستفاده کنند. برای همین امنیت اکانت گوگل یا جیمیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. 

در این بخش از مقاله سعی می کنیم با چند روش ساده و کاربردی با راه های بالا بردن امنیت اکانت گوگل بیشتر آشنا شویم. با ما همراه باشید در ادامه مقاله :

1 - انتخاب یک پسوورد قدرتمند

اگر رمز عبور خود را تا به الان تغییر ندادید و یا رمز عبور ساده ای همچون شماره کارت ملی خود و یا شماره تلفن همراه خود را انتخاب کردید پس همین الان زمان آن رسیده که رمز عبور خود را تغییر دهید. رمز عبور قوی با فرمول زیر بدست می آید :

ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک انگلیسی ، اعداد ، استفاده کارکترهای مختلف و در آخر چیدمان نامنظم کارکترها ، حروف و اعداد 

به یک رمز عبور قوی اشاره می کنیم : Fgt45#%tsj236feWSjhT23%^&#$%ydud458%Rt#$tgy

رمز عبور بالا به هیچ عنوان توسط هیچ سیستم و شخصی هک نمی شود.

پس از این به بعد از رمز های عبور مشابه بالا برای اکانت جیمیل خود استفاده کنید.

2 - اضافه کردن شماره تماس ریکاوری

یکی دیگر از ترفندهایی که به شدت باعث افزایش امنیت اکانت گوگل یا جیمیل شما می شود استفاده از تلفن تماس برای ریکاوری اکانت می باشد. برای این کار به روش زیر عمل کنید :

- بر روی آیکون عکس خود در بالا سمت راست صفحه کلیک کنید .

- در بخش Personal info & privacy گزینه Your personal info را انتخاب کنید.
- بر روی گزینه Phone کلیک کنید.
- حال گزینه Add a recovery phone را انتخاب و یک شماره تلفن در دسترسی و اختصاصی خود را به عنوان شماره تماس ریکاوری اکانت تعیین کنید.

 

آموزش ویدیویی نحوه ساختن جیمیل و اکانت گوگل به صورت قدم به قدم

با مشاهده این ویدیو 1 دقیقه ای می توانید به صورت قدم به قدم با نحوه ساختن جیمیل و اکانت گوگل آشنا شوید و به سادگی و با انجام چند مرحله اکانت گوگل و جیمیل خود را بسازید.

این مقاله ادامه دارد ...

 

امتیاز دهید:
(۵.۰ / ۵)
تعداد آرا: ۶

سوالات متداول

سایت مرجع و نشانی که برای ساختن جیمیل باید به آن مراجعه کنیم چیست؟

برای ساختن جیمیل و اکانت گوگل باید به نشانی www.gmail.com مراجعه کنید و از آنجا طبق آموزش های ذکر شده در بالا اکانت جیمیل خود را بسازید .

برای اینکه اکانت جیمیل من هک نشود چه کارهایی میتوانم انجام بدهم؟

برای بالا بردن امنیت اکانت گوگل بایستی از رمزهای عبور بسیار قوی و متشکل از حروف کوچک ، حروف بزرگ ، اعداد و کارکترها استفاده کنید و همچنین یکی از بهترین راه های بالا بردن امنیت اکانت گوگل فعالسازی تایید دو مرحله ای در هنگام ورود می باشد. در مقاله فوق میتوانید با فعالسازی تایید دو مرحله ای آشنا شوید.

برای گذاشتن عکس بر روی اکانت گوگل چه کاری باید انجام بدهم؟

برای گذاشتن عکس روی جیمیل خود میتوانید از بخش بالای صفحه در سمت راست صفحه بر روی گزینه Add a photo کلیک کرده و عکس خود را آپلود کنید.

در زمان ساختن جیمیل و هنگام وارد کردن اطلاعات خطایی داده نمی شود و وارد مرحله بعد نمی شود مشکل از کجاست؟

معمولا در این مرحله نام کاربری که شما انتخاب کرده اید قبلا توسط فرد دیگری به ثبت رسیده و بایستی یوزر خود را تفییر دهید و یا ممکن است خطا از تایید نکردن قوانین باشد و بایستی تیک گزینه تایید قوانین گوگل را بزنید تا بدون مشکل وارد مرحله بعد شوید.

برچسب ها:
۲۵ امرداد ۱۳۹۹     بازدید: ۳۲۵۸     دسته بندی: مقالات آموزشی، معرفی راهکار
دیدگاه ها
رضا (مهمان) | ۹۹/۰۶/۱۶ | ۱۶:۲۱
مقاله بسیار کامل و کاربردی بود ممنون از شما
۱۲
۰
پاسخ
علی (مهمان) | ۹۹/۰۶/۱۸ | ۱۴:۱۵
عااالی بود ممنون
۱۱
۰
پاسخ
میثاق (مهمان) | ۹۹/۰۶/۲۲ | ۱۶:۱۵
بسیار خوب بود ممنون از شما
۸
۰
پاسخ
محسن (مهمان) | ۹۹/۰۶/۲۵ | ۱۵:۵۹
با سلام ، در آموزش تایید دو مرحله ای اکانت گوگل آیا میشه یه مقدار کاملتر توضیح بدید که چه کاری باید انجام دهیم؟
۸
۰
پاسخ
علی حریرساز | ۹۹/۰۶/۲۵ | ۱۶:۰۹
با سلام بله به زودی مقاله به روز رسانی می شود
۸
۰
سیاوش (مهمان) | ۹۹/۰۷/۰۶ | ۱۲:۲۰
در هنگام ساختن جیمیل و اکانت گوگل به سادگی با خواندن این مقاله موفق شدم این کارو انجام بدم ممنون از شما
۷
۰
پاسخ
وحید (مهمان) | ۹۹/۰۷/۱۲ | ۰۹:۴۳
همیشه دنبال یه مقاله خوب برای آموزش نحوه ساختن جیمیل بودم ، عالی و کامل ممنون
۶
۰
پاسخ
نگار (مهمان) | ۹۹/۰۷/۲۹ | ۱۰:۵۶
این مقاله نحوه ساختن جیمیل عااااالی بود سپااااس
۶
۰
پاسخ
نگین (مهمان) | ۹۹/۰۷/۳۰ | ۰۹:۳۰
نحوه ساختن جیمیل در این مقاله بسیار خوب توضیح داده شده بود ممنون از شما
۵
۰
پاسخ
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
۲۴
تجهیزات ذخیره‌سازی
۲۳
ذخیره‌سازی داده
۲۳
سرورDL380G9
۱۶
سرورهای ذخیره‌سازی
۱۵
اخبار امنیت اطلاعات
۶
Intel
۶
قیمت SSD
۶
سرورDL380 G9
۵
درایوهای SSD
۵
فضای ذخیره‌سازی SSD
۵
خرید SSD
۵
دستگاه های IoT
۵
حافظه SSD
۴
NVMe
۴
اینتل
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف