تلفن: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
ایمیل: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
ورود به تیکتینگ ثبت نام
مرکز دانش IT
فرهنگ واژگان تخصصی

maximum transmission unit (MTU)

بیشینه واحد انتقال

عددی است که معمولاً بر حسب بایت بیان می‌شود و بیشینهٔ اندازهٔ قابل انتقال واحدهای اطلاعاتی را در یک رابط مشخص می‌کند. هریک از واسط‌هایی که توسط TCP/IP استفاده می‌شوند می‌توانند ام‌تی‌یوی مختص به خود داشته باشند. مقدار ام‌تی‌یو معمولاً درون افزاره‌ران سطح پایین‌تر مشخص می‌شود، اما از روش‌های دیگری می‌توان این مقادیر را زیر پا گذاشت. لایهٔ پیوند وظیفهٔ شناسایی مقدار ام‌تی‌یو را بر عهده دارد و آن را به قراردادهای بالادستی خود گزارش می‌کند. ام‌تی‌یو در لایه‌های بالاتر مانند تی‌سی‌پی برای بهینه‌سازی اندازهٔ بسته‌های ارسالی استفاده می‌شود.
مقادیر ام‌تی‌یو برای هر فناوری فیزیکی مشخص، مقداری ثابت و تعیین‌شده است که نمی‌توان آن را تغییر داد، آنچه که در تنظیمات برخی وسایل مانند رهیابها به عنوان ام‌تی‌یو مشخص شده در واقع اندازهٔ بسته‌ها (packet size) را مشخص می‌کند. اگر مقدار ام‌تی‌یو در این ابزارها خیلی کوچک یا بزرگ انتخاب شود، کارایی شبکه را کاهش خواهد داد. هنگامی که ام‌تی‌یو کوچک است بسته‌ها ریز و تعدادشان زیاد خواهد شد که تأثیر نامطلوبی بر عملکرد خواهند گذاشت. از سوی دیگر در ام‌تی‌یوهای بزرگ هم که از مقدار فیزیکی بیشتر باشند، نیازخواهد شد بسته‌ها هنگام ارسال به بسته‌های کوچکتری تقسیم شوند که این نیز کارایی را کاهش می‌دهد. همچنین اگر مقدار تنظیم‌شدهٔ ام‌تی‌یوی یک رهیاب با مقدار دستگاه‌های متصل به آن متفاوت باشد می‌تواند تأثیر منفی روی عملکرد داشته باشد.

این توضیحات را بهبود دهید!
در مرکز دانش وبسایت مفتاح، همه کاربران میتوانند در تولید علم مشارکت داشته باشند؛ با استفاده از گزینه های زیر به کامل کردن یا بهبود اطلاعات موجود کمک کنید تا پس از بازبینی، تحت حساب کاربری خودتان منتشر شود.
بهبود توضیحات این واژه
پاسخ به سوالات تخصصی
امتیاز دهید:
برچسب ها:
۱۷ مهر ۱۳۹۸     بازدید: ۷۸۱    
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف