تلفن: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
ایمیل: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
ورود به تیکتینگ ثبت نام
مرکز دانش IT
فرهنگ واژگان تخصصی

Network Address

آدرس شبکه

آدرس شبکه شناسه گره یا میزبان در شبکه ارتباطی است و همچنین یک رشته عددی منحصر به فرد است به یک موجودیت ارتباطی خاص در شبکه اشاره دارد. آدرس های شبکه طوری طراحی شده اند که شناسه های منحصر به فردی در سراسر شبکه داشته باشند؛ اگرچه برخی از آدرس های شبکه های محلی ، خصوصی یا آدرس های محلی مدیریت شده ممکن است منحصر به فرد نباشد. آدرسهای ویژه شبکه که به عنوان آدرسهای broadcast یا multicast شناخته میشوند نیز منحصر به فرد نیستنند. در بعضی موارد، میزبان شبکه ممکن است بیش از یک آدرس شبکه داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است هر رابط شبکه منحصر به فرد شناسایی شود. علاوه بر این، به دلیل اینکه پروتکل ها به طور مرتب لایه بندی می شوند، بیش از یک آدرس شبکه پروتکل می تواند در هر رابط یا گره خاص شبکه وجود داشته باشد و بیش از یک نوع آدرس شبکه ممکن است در هر شبکه استفاده شود.

این توضیحات را بهبود دهید!
در مرکز دانش وبسایت مفتاح، همه کاربران میتوانند در تولید علم مشارکت داشته باشند؛ با استفاده از گزینه های زیر به کامل کردن یا بهبود اطلاعات موجود کمک کنید تا پس از بازبینی، تحت حساب کاربری خودتان منتشر شود.
بهبود توضیحات این واژه
پاسخ به سوالات تخصصی
امتیاز دهید:
برچسب ها:
۱۷ مهر ۱۳۹۸     بازدید: ۲۱۷۹    
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف