تلفن: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
ایمیل: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
ورود به تیکتینگ ثبت نام
مرکز دانش IT
فرهنگ واژگان تخصصی

Diskless Node (Diskless Workstation)

گره بدون دیسک (ایستگاه کاری بدون دیسک)

یک ایستگاه کاری یا رایانه شخصی بدون درایو دیسک است که از بوت شدن شبکه برای بارگذاری سیستم عامل خود از یک سرور استفاده می کند. (در صورت عدم استفاده از دیسک های آن و استفاده از بوت شدن شبکه از رایانه نیز ممکن است به عنوان یک گره بدون دیسک عمل کند.) گره بدون دیسک (یا رایانه هایی که به همین ترتیب عمل می کنند) بعضاً به عنوان رایانه های شبکه یا کلاینت های ترکیبی شناخته می شوند. مزایای استفاده از گره های بدون دیسک می تواند شامل هزینه پایین تر تولید ، کاهش هزینه های سخت افزاری ، عملکرد ساده تر و مزایای قابلیت مدیریت باشد. در بسیاری از دانشگاه ها و برخی از سازمان های بزرگ از رایانه های شخصی در یک تنظیم مشابه استفاده می شود که برخی یا تمام برنامه های کاربردی آن سیستم ها از راه دور ذخیره می شوند اما به صورت محلی اجرا می شوند. با این حال ، اگر سیستم عامل رایانه ای از هارد دیسک محلی بوت شود، دیگر آن رایانه گره بدون دیسک نیست.

این توضیحات را بهبود دهید!
در مرکز دانش وبسایت مفتاح، همه کاربران میتوانند در تولید علم مشارکت داشته باشند؛ با استفاده از گزینه های زیر به کامل کردن یا بهبود اطلاعات موجود کمک کنید تا پس از بازبینی، تحت حساب کاربری خودتان منتشر شود.
بهبود توضیحات این واژه
پاسخ به سوالات تخصصی
امتیاز دهید:
۱۷ مهر ۱۳۹۸     بازدید: ۱۰۴۲    
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف