تلفن: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
ایمیل: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
ورود به تیکتینگ ثبت نام
مرکز دانش IT
فرهنگ واژگان تخصصی

Backhaul (telecommunications)

در یک شبکه ارتباطات سلسله مراتبی، بخش backhaul شبکه شامل پیوندهای واسطه بین شبکه اصلی یا شبکه ستون فقرات و کارهای فرعی کوچک در لبه شبکه است.

در زمینه ارتباطات بی سیم، backhaul به انتقال داده یا صدا بین نقاط دسترسی بی سیم به داده های عمومی یا شبکه تلفنی یا اینترنت (در صورت وجود شبکه بی سیم) اشاره دارد.

در قراردادهای مربوط به چنین شبکه هایی، backhaul تعهد حمل بسته های شبکه به/از ستون فقرات شبکه می باشد. تعریف تجاری از backhaul ارائه دهنده پهنای باند تجاری عمده فروشی است که کیفیت خدمات (QOS) را تضمین می کند. در ادبیات تجارت از راه دور به این معنا که اتصال backhaul نه بصورت تکنیکی تعریف شده، بلکه توسط چه کسی اداره و مدیریت می شود و چه کسی مسئولیت حقوقی اتصال به موقع را بر عهده می گیرد، تعریف می شود.

در تعاریف فنی و تجاری، backhaul به طور کلی به سمت شبکه ای که با اینترنت جهانی ارتباط برقرار می کند، گفته می شود.

تلفنهای همراه که ارتباطاتشان با یک برج سلولی منفرد است، یک شبکه فرعی محلی را تشکیل می دهند. ارتباط بین برج سلولی و سایر نقاط جهان از طریق اتصال backhaul به هسته شبکه ارائه دهنده خدمات اینترنت (از طریق یک نقطه حضور) آغاز می شود. backhaul ممکن است شامل مؤلفه های سیمی، فیبر نوری و وایرلس باشد. بخش های بی سیم ممکن است شامل باند مایکروویو، توپولوژی شبکه مش و لبه باشد که ممکن است از کانال بی سیم با ظرفیت بالا برای ارسال بسته ها به مایکروویو یا پیوندهای فیبر نوری استفاده کند.

این توضیحات را بهبود دهید!
در مرکز دانش وبسایت مفتاح، همه کاربران میتوانند در تولید علم مشارکت داشته باشند؛ با استفاده از گزینه های زیر به کامل کردن یا بهبود اطلاعات موجود کمک کنید تا پس از بازبینی، تحت حساب کاربری خودتان منتشر شود.
بهبود توضیحات این واژه
پاسخ به سوالات تخصصی
امتیاز دهید:
برچسب ها:
۹
فیبر نوری
۲۴ امرداد ۱۴۰۱     بازدید: ۶۸۰    
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش

لطفاً تست هویت سنجی را تکمیل نمایید.

انصراف