مرکز تماس: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
پست الکترونیک: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
اخبار/مقالات

امنیت سایبری در گرو هوش مصنوعی

تاکنون راهکارهای متنوعی برای افزایش امنیت کاربران و مقابله با بدافزارها ابداع شده است که هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. اما به نظر می‌رسد در این میان راهکار مبتنی بر هوش مصنوعی که بر پایه یادگیری عمیق کار می‌کند از دقت بالایی برخوردار است.

در سال جاری میلادی این یادگیری عمیق بود که موفق شد جایزه نوآورانه‌ترین تکنیک‌ در زمینه شناسایی تهدیدات کامپیوتری را در کنفرانس بلک‌هت از آن خود کند. بر همین اساس پژوهش‌گران بر این باور هستند که الگوی یادگیری عمیق اگر با تقلید از مغز انسان طراحی شود، با دقتی نزدیک به صد در صد (۹۹٫۹) قادر به شناسایی و دفع حملات امنیتی خواهد بود.

 

زمانی که از سرکار به خانه باز می‌گردید و تشنه هستید، به محض مشاهده بطری آب آن‌را شناسایی می‌کنید و بدون آن‌که به تحلیل محتوای درون بطری آب بپردازید، برای رفع عطش آن‌را می‌نوشید. اما در مقابل ماژول‌های بینایی ماشین که به طور معمول در کامپیوترهای سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند در شناسایی بطری آب با مشکل روبرو هستند. اما اگر شکل پیشرفته‌ای از هوش مصنوعی که به یادگیری عمیق معروف است را چاشنی این مکانیزم شناسایی کنیم، آن‌گاه با یک تغییر جزیی در اطلاعات، کامپیوتر قادر خواهد بود اطلاعات خود را تعمیم داده و حتا زمانی که تصویری مبهم از بطری به دست می‌آورد آن‌را شناسایی کند.

یادگیری عمیق که به نام شبکه‌ عصبی از آن یاد می‌شود با الهام گرفتن از توانایی‌‌های مغز در یادگیری و درک درست اجسام عمل می‌کند.مغز انسان این توانایی را دارد تا داده‌هایی که از حس‌گرهای بدن به دست می‌آورد را استخراج و تحلیل کرده و مطالب جدیدی را از آن‌ها بیاموزد. در رویکرد یادگیری عمیق، اطلاعات با استفاده از شبکه‌های عصبی دریافت شده و از طریق آموزش قابلیت یادگیری در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. الگوریتم‌های مورد استفاده در یادگیری عمیق باید به اندازه‌ای دقیق طراحی شده باشند تا ماشین بداند دقیقا از چه داده‌هایی برای نمونه‌‌سازی و کنکاش‌های خود استفاده کند. اگر خطایی در این میان صورت پذیرد، به واسطه اشتباهات انسانی است و همین موضوع باعث می‌شود تا روند پیشرفت با کندی همراه باشد.

آمارها نشان می‌دهند در دنیای امنیت دیجیتال، نزدیک به ۹۹ درصد تهدیدات بدافزاری مبتنی بر الگوهای قدیمی هستند که تغییرات کوچکی در آن‌ها رخ داده است. در مکانیزم مرسوم فعلی ماشین‌‌ها از تکنیک یادگیری ماشین مبتنی بر تحلیل‌های پویا و مرسوم استفاده می‌کنند که در بیشتر موارد کارایی اندکی دارند، به طوری که در دنیای واقعی تنها قادر به شناسایی بدافزارهای خیلی کمی هستند. تکنیک مبتنی بر امضا که در گذشته برای شناسایی بدافزارها مورد استفاده قرار می‌گرفت در دنیای یادگیری ماشین با موانعی روبرو است. این روش‌ها که در دنیای هوش مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند به منظور شناسایی رفتار بدافزارها و طبقه‌بندی آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که به طور پیوسته مشکلاتی را به وجود می‌آورند. اما در یادگیری عمیق همه چیز به صورت خودکار از سوی هوش مصنوعی کنترل شده و به دخالت انسانی نیازی نیست. همین موضوع باعث می‌شود تا ضریب اشتباهات به حداقل رسیده و یادگیری عمیق بتواند با دقت ۹۹٫۹ درصد بدافزارها را شناسایی کند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷     بازدید: ۵۵۵     دسته بندی: اخبار عمومی
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
٩۵
اینترنت
٧۵
رایانه
۶٩
فروش سرور
۵٩
سوئیچ شبکه
۵٨
پروتکل
۵۶
خرید سرور
۵۶
نرم‌افزار
۵۴
سوئیچ
۵٣
افزایش امنیت شبکه
۵٣
قیمت سرور
۵٢
فروش تجهیزات ذخیره سازی
۵٢
نرم افزار
۵١
آموزش امنیت شبکه
۵٠
امنیت سیستم
۵٠
روتر
۵٠
ذخیره سازی
۵٠
حمله سایبری
۴٩
افزایش امنیت سایبری
۴٩
رخنه‌های امنیت سایبری
۴٨
رخنه‌های امنیتی
۴٨
الزامات امنیت سایبری
۴٧
حفره‌های امنیتی
۴٧
خرید سوئیچ شبکه
۴۶
سوییچ
۴۶
دوره های امنیت شبکه
۴۶
حفره‌های امنیت سایبری
۴۶
خرید تجهیزات شبکه
۴۶
دفاع در برابر مخاطرات امنیتی
۴۵
شناسایی حملات امنیتی
۴۵
مشکلات امنیت سایبری
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
ایمیل/موبایل:
رمز عبور:
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

نام کامل:
آدرس ایمیل:
متن پیام:
5 پیام جدید!
خانه خدمات محصولات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش