مرکز تماس: 42922-021
صدای مشتری: 88844430-021
پست الکترونیک: info‌@‌mef‌tah‌.c‌om
اخبار/مقالات

یک‌دهم کاربران در معرض حمله‌های سایبری

سازمان_ملی_آمار_بریتانیاجرایم سایبری نسبت به آنچه که از قبل پیش‌بینی می‌شد در گستره وسیع‌تری صورت می‌گیرد و ارقام جدید منتشر شده از سوی «سازمان ملی آمار بریتانیا» نشان می‌دهد از هر ۱۰ کاربر بزرگسال یک نفر قربانی این نوع جرایم از جمله عملیات‌های هکری یا کلاهبرداری‌های سایبری شده‌اند که این روند نسبت به گمانه‌زنی‌های قبلی بزرگتر است.
گزارش بررسی جرایم انگلستان و ویلز (CSEW) برای نخستین بار به صورت رسمی وسعت جرایم سایبری از جمله کلاهبرداری‌ها، انتشار بدافزار یا حملات ویروسی، سرقت‌های بانکی یا دیگر اطلاعات شخصی، و دیگر تخلفات آنلاین را نشان داد.

همکاران‌سیستمبه گزارش همکاران‌سیستم، پیش از این آمارهایی به صورت غیررسمی منتشر شده بود که نشان می‌داد در طول یک سال ۳.۸ میلیون حمله سایبری صورت می‌گیرد. ولی آمارهای رسمی جدید حاکی از آن است که گستره این حملات بسیار وسیع‌تر از رقم مذکور است و تقریبا می‌توان گفت در طول یک سال ۵.۸ میلیون حمله سایبری صورت می‌گیرد. با این گزارش جدید مشخص شد در طول یک سال ۳.۸ میلیون کلاهبرداری سایبری انجام می‌شود و که در این بین دو میلیون اتفاق در قالب سوءاستفاده‌های رایانه‌ای صورت می‌گیرد. این سوءاستفاده‌ها در قالب عملیات‌ هکری و تخریب عمدی سیستم‌های رایانه‌ای صورت می‌گیرد.

حملات_سایبریمعمول‌ترین روش کلاهبرداری‌های سایبری به سرقت‌های بانکی و سوءاستفاده از اطلاعات کارت‌های اعتباری مربوط می‌شود که دوسوم حملات در این زمینه از نوع یاد شده است. آمارها نشان می‌دهد ۲.۵ میلیون کاربر در یک سال درگیر این مشکل بوده‌اند. در این میان آمارهایی مربوط به کلاهبرداری‌های غیرسرمایه‌گذاری هم ثبت شده است که از جمله آنها می‌توان به سرقت از فرآیندهای خرید آنلاین یا تماس‌های جعلی از طریق خدمات رایانه‌ای اشاره کرد. در مجموع یک میلیون کاربر معادل ۲۸ درصد حملات سایبری با این مسئله روبرو بوده‌اند.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷     بازدید: ٢٣٣     دسته بندی: اخبار عمومی
درج دیدگاه
- برای درج دیدگاه میتوانید بصورت مهمان نظر بگذارید یا عضو شوید یا وارد شوید.
نام: *
آدرس ایمیل:
متن دیدگاه: *
ارسال
از نو
۶٩
فروش سرور
۵۶
خرید سرور
۵٣
قیمت سرور
۵١
افزایش امنیت شبکه
۵٠
آموزش امنیت شبکه
۴٩
حمله سایبری
۴٨
افزایش امنیت سایبری
۴٨
امنیت سیستم
۴٧
حفره‌های امنیتی
۴٧
رخنه‌های امنیتی
۴٧
الزامات امنیت سایبری
۴٧
رخنه‌های امنیت سایبری
۴۶
حفره‌های امنیت سایبری
۴۶
خرید تجهیزات شبکه
۴۵
شناسایی حملات امنیتی
۴۵
مشکلات امنیت سایبری
۴۵
دوره های امنیت شبکه
۴۵
دفاع در برابر مخاطرات امنیتی
۴۴
بهینه‌سازی امنیت سایبری
۴۴
دفع حملات امنیتی
۴۴
حمله هکری
۴۴
حمله‌های سایبری
۴۴
حفره‌ امنیتی
۴۴
الگوهای امنیتی
۴۴
قطع خدمات ناشی از حمله سایبری
۴۴
آزمون امنیتی
۴٣
سوء استفاده از اشکالات امنیتی
۴٣
اخبار فناوری اطلاعات
۴٣
تست امنیت
۴٣
شناسایی زمان حمله سایبری
تمامی حقوق برای شرکت مفتاح رایانه افزار (سهامی خاص) محفوظ میباشد.
کاربر مهمان
پشتیبان آفلاین
ثبت نام
ورود
ایمیل/موبایل:
رمز عبور:
قبلاً در سایت عضو نشده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برقراری ارتباط با پشتیبان آنلاین، در ساعات کاری مهیاست. اما اکنون میتوانید تیکت ایجاد کنید یا جهت ارسال ایمیل به مفتاح فرم زیر را پر کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم.

نام کامل:
آدرس ایمیل:
متن پیام:
5 پیام جدید!
خانه خدمات مرکز دانش دوره های آموزشی سامانه پرسش و پاسخ فرهنگ واژگان تخصصی اخبار و مقالات چندرسانه‌ای ویدئو ها دانلود ها درباره ما همکاری با ما فرصت های شغلی تماس با ما ناحیه کاربری تیکت های پشتیبانی ایجاد تیکت تنظیمات کاربری
رسانه مفتاح
مرکز دانش